name | autoweek.cz

Volkswagen Gen.Travel pro mobilitu v příštím desetiletí

Volkswagen Gen.Travel pro mobilitu v příštím desetiletí

23.09.2022 | Vladimír Rybecký | Trendy

Koncern Volkswagen představuje designovou studii, která si klade za cíl nově definovat budoucí mobilitu na dlouhé vzdálenosti.

Koncern Volkswagen zdůrazňuje, že plně elektricky poháněné vozidlo Gen.Travel je skutečným prototypem. To znamená, že jezdí plně autonomně na úrovni 5 a poskytuje realistický výhled na mobilitu v příštím desetiletí. Díky modulární koncepci interiéru je tento prototyp navržen jako vozidlo pro službu Mobility-as-a-Service přičemž je určen k testování reakcí publika.

 

„Vzhledem k modulární koncepci interiéru toto vozidlo představuje flexibilní a udržitelnou alternativu mobility jako služby k letům na krátké vzdálenosti. Gen.Travel se jako výzkumné vozidlo používá k testování konceptu a nových funkcí pro zpětnou vazbu od zákazníků. Na základě výsledků takových studií budou jednotlivé vlastnosti později přeneseny do sériových vozů,“ uvádí Volkswagen.

 

Designéři definovali Gen.Travel jako novou kategorii prémiových vozidel na pomezí mezi sedanem a MPV. „S Gen.Travel je již možné zažít to, co bude možné v blízké budoucnosti díky inovativní technologii. Posouváme cestování od dveří ke dveřím na novou úroveň – s nulovými emisemi a bezproblémově,“ vysvětluje vedoucí inovací skupiny Volkswagen Nikolai Ardey.

 

V závislosti na konfiguraci mohou spolu jet až čtyři lidé. Výklopné dveře umožňují snadný vstup a výstup. Pro služební cesty nabízí konferenční uspořádání čtyři pohodlná křesla a centrální stolek, zatímco uspořádání pro jízdu přes noc přemění dvě sedadla v lůžko. Pro rodinné výlety lze Gen Travel nakonfigurovat s předními sedadly pro zábavu dětí prostřednictvím rozšířené reality. Prediktivní podvozek s podporou AI zajišťuje vysokou úroveň pohodlí. Gen Travel také umožňuje automatizovanou jízdu v kolonách (platooning).

 

Cílem studie má být poskytnout realistický výhled na mobilitu v příštím desetiletí – proto Gen.Travel. Koncern Volkswagen koncept představuje tento víkend na akci „Chantilly Arts & Elegance“ ve Francii.