name | autoweek.cz

Volkswagen odstartoval velkou produktovou ofenzivu

Volkswagen odstartoval velkou produktovou ofenzivu

22.04.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Značky Volkswagen, Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen Financial Services představily významným zákazníkům a obchodním partnerům novinky: modernizovaný Golf na oslavu 50. výročí legendy, třetí generaci SUV Tiguan, devátou generaci modelu Passat a nový ID. Buzz Long.

V pražském Fóru Karlín zahájily značky Volkswagen, Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen Financial Services další fázi své produktové ofenzivy.

 

Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen společnosti Porsche Česká republika, představil významným zákazníkům modernizovanou modelovou řadu Golf a připomněl její 50. výročí. Modernizovaná verze osmé generace má všechny předpoklady, aby pokračovala v prodejních úspěších svých předchůdců, jichž se od roku 1974 prodalo již více než 37 milionů vozů. Po boku automobilové legendy stály v nové podobě další dva úspěšné modely: nové generace kompaktního SUV Tiguan a manažerského kombi Passat, které kromě osvědčených silných stránek přinášejí do svých segmentů pokrokové technologie a na první pohled zaujmou působivým designem.

 

Nový Golf si mohou zákazníci pořídit i jako rodinné kombi Golf Variant. Nová nabídka pohonů zahrnuje čtyřválcové motory od klasických spalovacích (tři TSI a dva turbodiesely TDI) přes dvě mild-hybridní varianty eTSI evo až po dvě plug-in hybridní systémy (jen pro Golf, nikoli pro Variant). V rámci předprodeje je k dispozici ve výkonových stupních 85 kW, 110 kW a 150 kW ve spojení s pohonem všech kol 4Motion). Nové Volkswageny Golf a Golf Variant mohou zákazníci do konce června nebo do vyprodání objednávat za akční ceny v rámci edice Limited s cenami od 554 900 Kč, resp. 579 900 Kč.

 

Passatu bylo od roku 1973 bylo vyrobeno už 34 milionů kusů. U nové generace se klade mimořádný důraz na komfort, prostornost, technologie, kvalitu, efektivitu a jízdní dynamiku. Téměř pět metrů dlouhé kombi má vynikající aerodynamiku, což přispívá k hospodárnější jízdě i nižší hlučnosti. Nabídka pohonných jednotek zahrnuje zážehové motory, turbodiesely i plug-in hybridní verze s rozpětím výkonu od 90 do 200 kW, vždy se samočinnou převodovkou. Ceny kombi Passatu Variant začínají od 999 900 Kč s DPH.

 

Kompaktní SUV Tiguan je ve výrobě už od roku 2007 a jeho produkce už překročila hranici sedmi milionů kusů. Stal se jedním z bestselerů značky VW poslední doby. V nové verzi se prodloužil o 30 mm na 454 cm. Nabízí potřebný prostor pro pět cestujících a zavazadelník 650 l. Na SUV má nadprůměrnou aerodynamiku. Nabídka motorů zahrnuje zážehové včetně hybridních, turbodiesely, a plug-in hybridní pohonné jednotky. Samozřejmě se nabízí i pohon 4×4 a možnost volby jízdních režim. Ceny začínají n od 899 900 Kč.

 

Mirka Cimrová, ředitelka divize Volkswagen Užitkové vozy, si připravila českou výstavní premiéru prodloužené karosářské verze modelu ID. Buzz Long. ID. Buzz Long je prodlouženou verzí ID. Buzz. Přináší do světa elektromobility řadu inovací od head-up displeje přes zdokonalený informační a zábavní systém nové generace a dálkově ovládané zaparkování vozu prostřednictvím chytrého telefonu až po nový výkonnější elektrický pohon. Jde o jeden z nejprostornějších elektromobilů na trhu s místem pro pět, šest nebo až pro sedm osob, velkým zavazadlovým prostorem a využívajícím množství nejmodernějších technologií. Je o 250 mm delší než základní verze - měří 496 cm. Na českém trhu se bude prodávat od podzimu.

 

Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services, prezentoval aktuální výhodnou nabídku od financování přes servisní balíčky až po vyřízení dotace na elektromobilitu a zástupcům dlouhodobě podporovaného Centra Paraple předal šek a výtěžek z charitativní tomboly v hodnotě 592 000 Kč. Vratislav Strašil uvedl: „Volkswagen Financial Services je lídrem ve financování mobility na českém trhu už více než 30 let a na evropském dokonce už 75 roků! Nabízíme úvěrové produkty, operativní leasing, pojištění, servis a další služby mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám. V poslední době se hodně věnujeme rozvoji elektromobility, včetně zajišťování aktuálních dotací pro naše klienty.“

 

Společnost Volkswagen Financial Services (VWFS) představila své kompletní portfolio  produktů včetně aktuálních akčních nabídek, jimž vévodí zcela unikátní 0% úrok na všechny osobní vozy Volkswagen. Velkému zájmu klientů se těší také servisní balíčky a nově i zařízení dotace. Kromě vyřízení žádosti o dotace a nulového úroku nabízí Volkswagen Financial Services také bezplatný servis po dobu 5 let nebo do ujetí 150 000 km. Dalším bonusem pro zákazníky je nabíjecí karta Chargee, na kterou Volkswagen Financial Services poskytuje navíc 3 % slevu na veřejné nabíjení.