name | autoweek.cz

Volkswagen poskytl první náhled na ID. 2all SUV

Volkswagen poskytl první náhled na ID. 2all SUV

19.12.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Během workshopu s hlavním designérem Andreasem Mindtem Volkswagen v Kodani poskytl první náhled na ID. 2all SUV. Stejně jako koncept ID. 2all Showcar je založen na nově vyvinuté modulární platformě elektrického pohonu MEB s pohonem předních kol a má být představen v roce 2026.

Volkswagen zveřejnil upoutávku na elektromobil, který nazval ID. 2all SUV. Připravované malé SUV má být podle Volkswagenu dalším důležitým krokem k poskytování dostupné elektrické mobility masám. Sériový vůz bude sesterským modelem malého hatchbacku ID.2. Hatchback ID.2 se má začít prodávat v roce 2025, verze SUV přijde brzy poté.

 

Cenově dostupné malé elektrické SUV od Volkswagenu si podle obrázku zachová robustní vzhled modelu značky T-Cross se spalovacím motorem. Obrázek ukazuje hranatou siluetu. Mezi viditelné detaily patří tři pruhy podobné větracím otvorům na zadním sloupku.

 

Sesterským modelem ID. 2all SUV bude hatchback ID.2, před časem představený jako koncept ID.2all. Modely ID.2 budou vycházet z připravovaného vývoje elektrické platformy MEB koncernu VW s pohonem předních kol. Malé elektromobily založené na stejné platformě uvedou na trh také Škoda a Cupra. Zatímco verze Cupra Raval bude sportovní hatchback, Volkswagen ID. 2all SUV bude úzce spjat s připravovaným malým elektrickým SUV značky Škoda, které bude dlouhé 4100 mm a bude stát kolem 25 000 eur (615 000 Kč). Verze se značkou Škoda má být uvedena na trh v roce 2025, tedy ve stejném roce jako hatchback ID.2.

 

Jak před časem uvedl generální ředitel značky Volkswagen Thomas Schaefer malá SUV se značkami Škoda a Volkswagen se budou vyrábět v závodě VW Group v Pamploně ve Španělsku, zatímco hatchback ID.2 se bude vyrábět společně s Cupra Raval v závodě VW Group ve španělském Martorellu. Cílem VW Group u těchto čtyř modelů je sdílet co nejvíce dílů, aby bylo možné dosáhnout úspor z rozsahu a zároveň dát každému vozu dostatek individuálního charakteru, aby bylo možné prodávat i dražší verze jako ID.2 GTI.