name | autoweek.cz

Volkswagen představil třídveřové Polo

Volkswagen představil třídveřové Polo

26.08.2009 | Antonín Matějka | Aktuality

Novinka VW bude mít oficiální premiéru na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Díky delším předním dveřím, novému designu bočních oken a dynamickým linkám sportovního C-sloupku připomíná automobil kupé.

Při uvedení na český trh během podzimu bude elegantní a bezpečné Polo nabízeno v šesti motorizacích (od 44 kW / 60 k až po 77 kW / 105 k) a ve dvou výbavách Trendline a Comfortline. Cena modelu Volkswagen Polo se třemi dveřmi a zážehovým motorem o objemu 1,2 l (44 kW / 60 k) v provedení Trendline je stanovena na 244 500 Kč. Na frankfurtském autosalonu se představí také produkční verze Pola BlueMotion, a to jak ve tří- tak v pětidveřovém provedení. Nejúspornější pětimístný vůz na světě se bude moci pochlubit spotřebou 3,3 l/100 km a emisemi CO2 pouhých 87 g/km. Široká nabídka provedení, motorizací a výbav nového Pola má za cíl jediné - napodobit úspěch bestselleru Golf.
Třídveřové Polo vstupuje na trh jako další model, který 1:1 přebírá designovou DNA Volkswagen, jež byla vytvořena šéfdesignérem koncernu Walterem de Silvou. Nová horizontálně orientovaná charakteristická tvář značky, kterou doplňuje čistota forem a ostré a precizní linie, je klíčovým aspektem designu vozu, který Walter de Silva označuje jako „La Semplicita\".
Rozměry tří- a pětidveřového provedení jsou identické: délka 3970 mm, šířka 1682 mm a výška 1485 mm. Stejně tak prostor v interiéru a prostor pro zavazadla zůstává stejný (od 280 do 952 litrů). Již v základním provedení Polo Trendline dostává vůz široký paket výbavy. Polo je sériově vybaveno elektronickým stabilizačním programem ESP s asistentem pro rozjezd do kopce a vysoce efektivním souborem zádržných systémů včetně kombinovaných bočních airbagů THORAX pro s ochranou hlavy a hrudníku či předpínačů bezpečnostních pásů s indikátory jejich odepnutí. Samozřejmostí je také pět opěrek hlavy (dvě na předních sedadlech a tři na zadních sedadlech) a úchyty Isofix na dětské sedačky. V sériové výbavě získá zájemce o třídveřové Polo také posilovač řízení, elektrické ovládání předních oken, centrální zamykání, osvětlení zavazadlového prostoru, varovný signál při zapomenutých zapnutých světlech, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, sluneční clony s integrovanými zrcátky. Příplatková výbava, kterou si mohou řidiči dle svého přání na nové Polo objednat, zahrnuje mj. statická odbočovací světla zabudovaná v předních mlhovkách, velkoplošné hlavové airbagy pro přední i zadní pasažéry či navigační systémy nebo integrované hands-free pro mobilní telefony. Později budou k dispozici také např. bi-xenonové světlomety a panoramatická střecha.