name | autoweek.cz

Volkswagen předvedl terénní studii ID. Xtreme

Volkswagen předvedl terénní studii ID. Xtreme

09.09.2022 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Volkswagen pro mezinárodní setkání vozů ID. v Locarnu připravil překvapení, když představil terénní studii ID. Xtreme. Automobil s pohonem všech kol je založeno na bázi ID.4 GTX, ale přichází jako skutečné terénní vozidlo.

Koncepční vozidlo vzniklo v oddělení technického vývoje vozidel MEB jako ukázka toho, jak velký potenciál má modulární elektrický systém MEB. Úpravy pohonu zadní nápravy a softwarové úpravy řídicí jednotky zvýšily ve srovnání se standardním vozem ID.4 GTX výkon o 65 kW (88 k) na 285 kW (387 k). Uměle generovaný hluk je za jízdy vydáván do okolí prostřednictvím zvukového generátoru v podběhu kola.

 

Zvýšený rallyový podvozek s 18“ terénními koly má o 5 cm širší blatníky z 3D tiskárny. Střešní nosič s přídavným LED osvětlením a zcela uzavřený hliníkový spodek jsou vhodné i pro použití v těžkém terénu. Interiér modelu ID Xtreme ukazuje četné aplikace alkantary, upravený systém sedadel a prvky v oranžové barvě.

 

Z hlediska udržitelnosti bylo pro výrobu koncepčního vozidla použit nepoužívaný testovací automobil z vývoje řady ID.4 a použitý akumulátor 82 kWh.

 

Volkswagen představil ID. Xtreme veřejnosti poprvé na setkání elektrických aut ID v Locarnu. Akce pro fanoušky elektrické mobility se na břehu jezera Maggiore letos koná podruhé. Podle VW by se mohla stát „zeleným“ a udržitelným setkáním po vzoru akce GTI u jezera Wörthersee.