name | autoweek.cz

Výroba Range Roveru LRX potvrzena

Výroba Range Roveru LRX potvrzena

06.10.2009 | Ivana Rybecká | Trendy

Land Rover oficiálně potvrdil, že od roku 2011 bude vyrábět SUV vycházející z konceptu LRX. Koncept měl premiéru na detroitském autosalonu v roce 2007 a v mírně upravené podobě se objevil i v Ženevě 2008.

Představení nového modelu LRX by mělo být načasováno k 40. výročí představení původního Range Roveru, což bude 17. června 2010. Do modelové řady Range Roveru se zařadí v roce 2011.
Mělo by se jednat o nejmenší, nejlehčí a nejefektivnější vůz, který Land Rover doposud vyráběl. V nabídce by měl být i s hybridním pohonem.
Ředitel designu Land Roveru Gerry McGovern sdělil, že nové vozidlo bude přirozeným rozšířením modelové řady Range Rover, doplněním současných modelů a pomůže definovat nový segment. Model zůstane věrný konceptu a bude mít současně mnoho designových prvků typických pro Range Rover jako je kapota ve tvaru lastury.
Výkonný ředitel Land Roveru Phil Popham uvedl, že zpětná vazba, vycházející z průzkumu mezi zákazníky, plně podporuje přesvědčení firmy o tom, že výrobní verze konceptu LRX dále zvýší atraktivitu značky a splní jejich očekávání.