name | autoweek.cz

Výroba Volva z Číny do Belgie

Výroba Volva z Číny do Belgie

10.06.2024 | | Aktuality

Automobilka Volvo přesouvá výrobu elektromobilů do Belgie aby se vyhnula clu EU proti automobilům dováženým z Číny. Uvádí to The Times.

Společnost Volvo Cars začala přesouvat výrobu svých elektricky poháněných vozidel z Číny do Belgie v očekávání, že Evropská unie bude pokračovat v tvrdém zásahu proti Pekingem dotovanému dovozu. Volvo Cars, jehož většinovým vlastníkem je čínská společnost Geely, zvažovala i zastavení prodeje svých v Číně vyrobených elektromobilů směřujících do Evropy pokud budou zavedena cla. Uvádí to The Times s odkazem na zasvěcené informace ze společnosti.

 

Nicméně nejnovější informace naznačují, že se připravuje přesun výroby vozů Volvo EX30 a EX90 z Číny do Belgie a o zastavení prodeje elektromobilů vyráběných v Číně se již neuvažuje.

 

Antisubvenční šetření, oficiálně zahájené 4. října, může trvat až 13 měsíců. Komise může uložit prozatímní antisubvenční cla devět měsíců po zahájení šetření. Vztahy mezi Čínou a EU jsou napjaté. EU se snaží snížit svou závislost na druhé největší světové ekonomice zejména pokud jde o materiály a produkty potřebné pro její zelený přechod.

 

Foto: Volvo