name | autoweek.cz

Využití energie elektromobilů v době katastrof

Využití energie elektromobilů v době katastrof

02.10.2023 | Vladimír Rybecký | Trendy

Demonstrační experiment předvedl úspěšnou ukázku ovládání sterilizačního zařízení STERRAD s využitím elektromobilů jako zdrojů energie pro lékařské služby v době katastrof.

V Univerzitní nemocnici Hamamatsu společnosti Nissan Motor a ASP Japan společně uskutečnily demonstrační experiment provozu sterilizačního zařízení STERRAD s využitím elektrické energie z elektromobilu.

 

V případě katastrofy, kdy je přerušeno elektrické vedení, může být STERRAD provozován pouze pomocí elektřiny - a může okamžitě zahájit sterilizační operace, jakmile bude k dispozici proud. Demonstrační testy potvrdily, že STERRAD může normálně fungovat na napájení z elektromobilu, což přispěje k obnově lékařského systému v případě katastrofy nebo výpadku proudu.

 

ASP Japan má za sebou historii inovací v oblasti nízkoteplotní sterilizace a vysokoúrovňové dezinfekce. Vyvinula první plazmový sterilizační systém s peroxidem vodíku na světě STERRAD, nízkoteplotní sterilizátor se zlepšenou bezpečností a kratší dobou sterilizace, který je odolný proti zemětřesení, protože funguje pouze na elektřinu - bez potřeby vody nebo plynu.