name | autoweek.cz

President Ford of Europe J. Fleming byl zvolen osobností roku ManBest 2009

President Ford of Europe J. Fleming byl zvolen osobností roku ManBest 2009

21.09.2009 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Porota ankety AutoBest mezi rozvíjejícími se trhy zvolila designérem roku DesignBest 2009 Henrika Fiskera. Finalisty ankety AutoBest byly zvoleny vozy Chevrolet Cruze, Hyundai i20, Kia Soul, Škoda Yeti a Volkswagen Polo.

Anketa AutoBest prošla v roce 2009 zásadní proměnou. Zakladatel ankety Dan Vardie rezignoval na funkci presidenta AutoBest vzhledem, protože vzhledem ke svým pracovním povinnostem neměl dostatek času, aby ji mohl odpovědně vykonávat. Novým presidentem se stal další ze zakládajících členů Ilja Seliktar z Bulharska.
\"Také v letošním roce máme před sebou pět vynikajících finalistů ankety AutoBest. Před jury je velmi těžké rozhodování o tom, který z těchto vozů je tou nejlepší volbou při koupi nového vozu pro průměrného zákazníka v našem regionu. Odpověď na tuto otázku dostaneme 15. prosince,\" řekl nový president AutoBest Ilja Seliktar po prvním kole volby, které proběhlo během autosalonu ve Frankfurtu.
Cena ManBest 2009 tentokrát poputuje k Johnu Flemingovi, předsedovy a nejvyššímu výkonnému představiteli společnosti Ford of Europe. Fleming je jedním z nejpozoruhodnějších vrcholných představitelů automobilového průmyslu. Je mužem, který svou společnost dovedl navzdory krizi v roce 2008 k zisku a v letošním roce finanční operace ještě posílil. John Fleming s nadšením uvádí nové produkty, které na evropské trhy přinášejí pozoruhodný revoluční design. Zřejmě nejlepším dokladem toho je úspěch modelu Fiesta, který se vloni v anketě AutoBest umístil na druhém místě.
Cenu SafetyBest 2009 za přínos pro bezpečnost získalo Volvo za systém City Safe. Podle mínění jury AutoBest tím Volvo po bezpečnostních pásech přináší další významný prvek svým významem srovnatelný s airbagy, ABS či ESP. Bylo by dobře, aby se tento systém během několika příštích let stal standardní výbavou automobilů stejně, jako výše zmíněné systémy.
Cena TechnoBest 2009 za technické inovace putuje k Fiatu za jeho technologii Multi Air. Fiat pomocí použití této technologie ukázal, že tzv. downsizing u pohonných jednotek je vědou s neomezenými možnosti.
Henrik Fisker byl zvolen designérem roku (DesignBest 2009), protože svůj přirozený talent prokázal v neuvěřitelně velkém rozsahu práce. Vytvořil jedinečné automobily nejen pro BMW a Aston-Martin, ale nejnověji i pro svou vlastní značku.
Jako nejslibnější perspektivní talent v motoristickém sportu byl pro cenu SportBest 2009 ruský soutěžní jezdec Jevgenij Novikov, nejmladší účastník mistrovství světa WRC.
Ceny pro společnost roku CompanyBest 2009 a za přínos pro ekologii EcoBest 2009 budou jako obvykle vyhlášeny současně s vítězem AutoBest 2010.

 

Organizace AutoBest je jedinou nezávislou mezinárodní jury zaměřenou na rozvíjející se trhy střední a východní Evropy. Hledání vítězného vozu ankety AutoBest není záležitostí sympatií jednotlivých členů jury, ale vychází z komplexní matice hodnotící každého z finalistů na základě 13 vážených kritérií zaměřených na potřeby běžných zákazníků v regionu AutoBest.
Jury AutoBest rovněž každoročně oceňuje přínos pro automobilový průmysl v regionu.
Pro hodnocení za rok 2009 má jury členy zastupující 14 zemí, což ji čin druhou největší mezinárodní anketou v Evropě. Zastoupené země jsou: Bulharsko, Česká republika, Kypr, Maďarsko, FYROM (Makedonie), Polsko, Rumunsko, Rusko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Turecko a Ukrajina.
Další informace týkající se ankety AutoBest můžete získat na www.autobest.org nebo na vladimir.rybecky@sport-press.cz či pr@autobest.org.