name | autoweek.cz

Sportovnější Chevrolet Captiva

Sportovnější Chevrolet Captiva

14.09.2010 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Chevrolet připravuje pro autosalon v Paříži hned čtyři významné premiéry. Už jsme si ukázali Aveo, Cruze hatchback a Orlando, nyní se podívejme jaký bude nový Chevrolet Captiva.

Modernizovaná Captiva přichází s poměrně radikálními změnami designu. Získala sportovnější vzhled s novým designem přídě. Mnohá vylepšení doznal i interiér.

I nová Captiva nabízí pět nebo sedm míst se sedadly ve třech řadách.

SUV s pohonem předních nebo všech kol má čtyři nové motory kombinované s novými šestirychlostními přímo řazenými nebo samočinnými převodovkami. Zážehové motory jsou 2,4 l DOHC/125 kW (171 k) s proměnlivým časováním rozvodu a V6 3,0 l/190 kW (258 k ) s přímým vstřikováním benzinu a proměnlivým časováním rozvodu. Dvě varianty turbodieselu 2,2 l mají výkon 120 a 135 kW (163 nebo 184 k).

Podvozek nové Captivy byl upraven pro zlepšení ovladatelnosti. Ve standardní výbavě je systém elektronického řízení stability ESC (Electronic Stability Control), protiprokluzový systém TCS (Traction Control System) a brzdový asistent BAS (Braking Assist System). Ve výbavě jsou čelní, boční a hlavové airbagy. Nová Captiva nabídne i asistent rozjezdu do kopce (Hill Start Assist) a elektrickou parkovací brzdu.

Audiosystém poskytuje rozhraní Aux, USB a připojení Bluetooth. Captiva může být na přání vybavena navigačním systémem s dotykovým displejem a kamerou na zádi.

Na evropské trhy Captiva přijde na jaře 2011.