name | autoweek.cz

Hyundai představí v Paříži čtyři nové modely pro Evropu

Hyundai představí v Paříži čtyři nové modely pro Evropu

17.09.2010 | Antonín Matějka | Nové modely

Na letošním pařížském autosalonu zahájí Hyundai další etapu intenzivního uvádění nových produktů na evropský trh. V první vlně zde budou představeny hned čtyři nové modely. Dva z nich, ix20 a nový i10, oslaví ve francouzské metropoli světovou premiéru. Kromě toho bude prezentován evropský prodej senzačního modelu Genesis Coupe a mimořádně hospodárného ix35 Blue.

Hyundai také zveřejňuje první fotografii nového MPV segmentu B s názvem ix20. Je to druhý evropský model v novém stylu, který kombinuje výrazný design s ladnými aerodynamickými liniemi. Novinka se distancuje od časté krabicovité podoby „minivanů“, která je pro tento segment typická, a přichází s dynamičtějším a sportovnějším profilem. Model ix20 je dalším modelem české výroby, jehož produkce odstartovala dne 13. září ve výrobním závodě Hyundai v Nošovicích.

 

Od modelové řady ix20, jejíž prodej bude zahájen na konci října 2010, se očekává, že svou vynikající všestranností zaujme mladé rodiny, které ocení nejnižší spotřebu paliva v daném segmentu doprovázenou nízkými emisemi CO2, dále nejnovější technická řešení v oblasti aktivní a pasivní bezpečnosti a průkopnický pětiletý program komplexní péče.

 

Velká pozornost bude kromě modelu ix20 zaměřena také na nový i10, jehož první fotografie byly dnes společností Hyundai uvolněny. Malý vůz s modernizovaným vzhledem ve stylu nového designérského jazyka značky Hyundai se může pochlubit celou řadou rozsáhlých vylepšení a novým motorem 1,0 litru s emisemi CO2 pouhých 99 g/km.

 

Bezesporu mimořádnou atrakcí bude v Paříži Genesis Coupe. Sportovní kupé se začne prodávat ve 4. čtvrtletí 2010, přičemž zákazníci budou mít na výběr buď hospodárný čtyřválec 2.0 Turbo o výkonu 154 kW (210 k), nebo výkonný vidlicový šestiválec 3,8 litru o výkonu 223 kW (303 k). Podvozek, brzdy a řízení byly důsledně upraveny a vyladěny podle preferencí evropských řidičů. Výsledkem je kultivovaný a výkonný sportovní vůz, vyznačující se velmi dobrým komfortem i při dlouhých cestách.

 

Na autosalonu bude vystaven rovněž sedan Genesis, sourozenec modelu Genesis Coupe, a také Equus, luxusní vlajková loď značky Hyundai. Všechny tři modely jsou názornou ukázkou konstrukčních schopností značky Hyundai a představují velký potenciál pro její expanzi do těch segmentů evropského trhu, ve kterých se zatím tak intenzivně neangažovala. Hyundai bude sledovat reakce návštěvníků autosalonu na modely Genesis a Equus a následně se rozhodne o případném zahájení jejich prodeje v Evropě.

 

V souladu s cílem stát se přední automobilkou v globálním měřítku v oblasti ochrany životního prostředí Hyundai představí řadu modelů, které vzešly z ekologicky zaměřeného programu Blue DriveTM, včetně pokrokových variant modelu ix35, úspěšného SUV značky Hyundai v segmentu C.

 

Prodej modelu ix35 Blue, který se může pochlubit emisemi CO2 pouhých 135 g/km, bude v evropských zemích zahájen okamžitě po Pařížském autosalonu, kde se ve světové premiéře představí model ix35 diesel hybrid, jehož emise CO2 jsou dokonce jen 117 g/km.

 

Všechny modely Blue DriveTM dosahují nižší spotřeby paliva a emisí bez kompromisů ve výkonových parametrech, spolehlivosti a potěšení z jízdy. Jejich účelem je nabídnout uživatelům realistické řešení současných ekologických problémů.