name | autoweek.cz

Fabia Monte Carlo na oslavu

Fabia Monte Carlo na oslavu

13.01.2011 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Sportovně laděný model Škoda Fabia Monte Carlo připomíná 110 let úspěchů značky na poli motoristického sportu. Dynamický vzhled s černými doplňky je doplněn o interiér z Fabie RS.

Modelová řada Fabia se rozšíří o verzi Monte Carlo. Tento akční model přichází u příležitosti výročí 110 let motoristického sportu v Mladé Boleslavi. Fabia Monte Carlo bude nabízena s karoserií hatchback a bude standardně vybavena sportovním podvozkem.

Model Fabia Monte Carlo charakterizuje černě lakované plastové lemování spodní části karoserie, černá střecha a kryty zpětných zrcátek, černá mřížka chladiče a zatmavené světlomety. Černý lak mají i 16\" kola z lehké slitiny Comet.

Interiér je možné zvolit v černém provedení nebo v kombinaci černé s červenými středy sedadel a výplněmi dveří. Obě varianty mají černé čalounění střechy, sportovní sedadla, malý kožený paket (volant potažený perforovanou kůží s červeným obšitím, madlo ruční brzdy a manžeta řadicí páky - pro interiér v červené barvě taktéž s červeným obšitím), lišty na prazích a kovové kryty pedálů. Výbava vychází z verze Ambiente.

Fabia Monte Carlo se bude prodávat s motory 1,2 HTP/44 kW, 1,2 12V HTP/51 kW, 1,4 16V/63 kW a 1,2 TDI CR/55 kW, 1,2 TSI v obou výkonových variantách (63 kW a 77 kW) a 1,6 TDI s výkony 55 kW, 66 kW a 77 kW. Všechny budou kombinovány s přímo řazenou převodovkou.

Fabia Monte Carlo je už druhou akční verzí tohoto modelu připomínající sportovní úspěchy po limitované edici verze RS v barvách S2000 na oslavu zisku titulu v šampionátu IRC. Fabia Monte Carlo se veřejnosti představí při Rallye Monte Carlo, kde se poprvé objeví i nové barevné řešení soutěžních vozů Fabia S2000. Výstavní premiéra vozu se odehraje na ženevském autosalonu. Zákazníci si mohou vozy objednávat od února 2011.