name | autoweek.cz

Kia Rio - třídveřová verze

Kia Rio - třídveřová verze

24.09.2011 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Kia nedávno rozšířila svou modelovou nabídku o zcela novou generaci modelu Rio. Nyní k pětidveřovému hatchbacku přidává i sportovněji laděnou třídveřovou verzi.

Nová Kia Rio byla díky svému modernímu designu přijata s nadšením. V Evropě je tradičně největší zájem o pětidveřové hatchbacky, ale Rio se na některých trzích nabízí i jako čtyřdveřový sedan. Nyní přichází také sportovně pojatý třídveřový hatchback dokládající, že Kia nechce ani v tomto segmentu ponechat bez odpovědi žádný z možných požadavků zákazníků.

Třídveřové Rio je určeno především pro mladší zákazníky. S délkou 4045 mm (rozvor je 2570 mm) má stejné základní rozměry jako pětidveřový model včetně nízké linie střechy s výškou 1455 mm. Bude se nabízet se stejnými motory, převodovkami, základními úrovněmi výbavy i výbavy na přání jako pětidveřová verze. V některých zemích tedy bude k dispozici i úsporná varianta EcoDynamics.

Třídveřová Kia Rio bude uvedena na trh v průběhu prvního čtvrtletí roku 2012. Kia očekává, že se třídveřové Rio se bude v Evropě podílet na celkovém prodeji této modelové řady přibližně 20-25 %. V České republice to zřejmě bude podstatně menší podíl.