name | autoweek.cz

Nissan Leaf do ČR

Nissan Leaf do ČR

02.05.2013 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Druhá generace elektromobilu Nissan Leaf přichází na český trh se základní cenou 715 000 Kč vč. DPH. Má delší dojezd až 199 km, větší zavazadlový prostor, podvozek přizpůsobený evropským silnicím a rychlejší dobíjení s použitím 32 A nabíječky.

Nissan Leaf je nejprodávanějším elektromobilem na světě. Za dva a půl roku se jej prodalo více než 54 000 kusů. Nyní se objevuje i na českém trhu.

Původní model se vyráběl pouze v Japonsku, ale modernizovaný Leaf se vyrábí také v Severní Americe a v Evropě. Evropská výroba byla zahájena koncem března 2013 v anglickém Sunderlandu. Mezi hlavní produktové změny zavedené v letošním roce patří především delší dojezd až 199 km. K tomu se přidává rychlejší dobíjení pomocí 6,6 kW (32 A) nabíječky, což zkrátí dobu nutnou k nabití na polovinu. O 40 l se zvětšil zavazadlový prostor díky úplné integraci nabíječky do motoru. Pohotovostní hmotnost se snížila o 32 kg a podvozek byl uzpůsoben evropským silnicím.

Nový Leaf  bude k dostání ve třech stupních výbavy: Visia, Acenta a Tekna. Výbavy Acenta a Tekna jsou vybaveny komunikačním systémem Carwings, zatímco ve verzi Visia je k dispozici nový navigační systém NissanConnect 2.0. Protože v ČR zatím není systém Carwings dostupný, rozhodla se společnost NSCEE, že nový model Leaf uvede na trh ve verzi Visia a zahájení prodeje dalších verzí zváží později s přihlédnutím k poptávce ze strany zákazníků.

Cena základní verze Nissan Leaf Visia je 715 000 Kč vč. DPH. Systém NissanConnect 2.0 s kamerou monitorující prostor za vozidlem je za dalších 21 000 Kč a nabíječka 6,6 kW přijde na dalších 24 800 Kč. Datum zahájení prodeje spolu s upřesněním autorizovaného prodejce pro model Leaf bude sděleno později. Předpokládané zahájení prodeje je od 1. července 2013.