name | autoweek.cz

Audi zahájilo výrobu v novém závodě v Maďarsku

Audi zahájilo výrobu v novém závodě v Maďarsku

14.06.2013 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Výrobní závod společnosti Audi Hungaria Motor v Györu otevřeli šéf koncernu Volkswagen Martin Winterkorn,  a šéf Audi Rupert Stadler. Nový závod dodá 125 000 automobilů ročně.

Předseda maďarské vlády Viktor Orbán, šéf koncernu Volkswagen Martin Winterkorn a šéf Audi Rupert Stadler oficiálně zahájili sériovou výrobu modelu Audi A3 s karoserií sedan. Během dvou let Audi v Györu na ploše více než 2 miliony m2 postavilo kompletní výrobní závod s lisovnou, karosárnou, lakovnou a finální montáží. Investice do infrastruktury, výstavby a výrobního zařízení dosáhla celkové částky více než 900 milionů eur. Audi chce v Györu vyrábět 125 000 vozů ročně.

Audi Hungaria slaví letos 20. výročí. Od zahájení výroby v roce 1993 se tato společnost vypracovala na největšího výrobce motorů na světě. Z Györu motory odebírají značky celého koncernu Volkswagen. Kromě toho se od roku 1998 v tomto závodě ve spolupráci s ingolstadtským závodem montují vybrané modely Audi. Dosud to byly TT Coupé, TT Roadster, A3 Cabriolet a RS 3 Sportback. Výroba sedanu Audi A3 byla zahájena v nově postavené části rozšířeného výrobního závodu. Jedná se o první Audi kompletně vyráběné v Maďarsku.

Rozšíření závodu Audi Hungaria přineslo 2100 nových pracovních míst. Kvalifikaci nových zaměstnanců zajistilo za tím účelem vybudované projektové a školicí středisko. Odborní pracovníci získali důležité zkušenosti rovněž v závodech Audi v Ingolstadtu a Neckarsulmu a v dalších závodech koncernu Volkswagen. Počet zaměstnanců společnosti Audi Hungaria Motor tak vzrostl na více než 9000.

Nový závod zdvojnásobil celkovou rozlohu areálu Audi Hungaria na 4 miliony m2. Závod v Györu se před dvaceti lety stal prvním výrobním závodem Audi za hranicemi Německa. Bylo už do něj celkově investováno 5,7 miliardy eur. Audi je největším zahraničním investorem v Maďarsku, a významně tak přispívá k rozvoji maďarské ekonomiky.