name | autoweek.cz

Huawei uvádí mobilní WiFi 4G LTE do automobilů

Huawei uvádí mobilní WiFi 4G LTE do automobilů

14.03.2015 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Společnost Huawei představila CarFi pro sítě LTE Cat4, praktický a elegantní 4G LTE mobilní hotspot plug and play do automobilu.

Společnost Huawei představila Huawei CarFi, mobilní WiFi 4G LTE zařízení do automobilů. Z automobilu se díky tomuto zařízení stává pojízdný WiFi hotspot, který zvyšuje komfort každodenního života.
 
Huawei CarFi umožňuje během jízdy stahovat data rychlostí až 150 Mbps, připojení až 10 zařízení současně a snadné přemístění z jednoho vozidla do druhého. Na ukázku toho, jaké výhody mohou inovace přinášet spotřebitelům, vybavila Huawei v Barceloně zařízeními Huawei CarFi celkem 400 automobilů, v nichž si během veletrhu Mobile World Congress 2015 mohli cestující tuto novou úroveň konektivity vyzkoušet za jízdy.
 
Průnik a rozšiřování WiFi připojení v informačně-zábavných systémech vozidel se stává významným trendem. V rámci tohoto trendu a za účelem využití jeho obrovského potenciálu a příležitostí, které skýtá, Huawei CarFi podporuje rychlé připojení přes sítě LTE Cat4 rychlostí až 150 Mbps a až 10 cestujícím umožňuje rychlý a snadný přístup na síť.
 
Mezi hlavní přínosy připojení ve vozidlech patří parkovací asistent, pomoc v nouzi, diagnóza poruch vozidla, hands-free s rozpoznáváním hlasu, informace o stavu silnic a provozu v reálném čase a zjišťování pravidelností v chování řidiče, které přispívá k vyšší bezpečnosti jízdy.
 
Huawei CarFi se v automobilu zapojí do zdířky od zapalovače nebo do nabíjecí zásuvky. Funkci „plug and play“ lze zapnout jediným dlouhým stiskem tlačítka on. Přístroj lze také alternativně ovládat dálkově pomocí smartphonu s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace Huawei Hilink, kterou lze stáhnout na všech hlavních obchodech s aplikacemi.
 
Není-li zjištěno žádné zařízení kompatibilní s WiFi, Huawei CarFi se vypne. I ve vypnutém stavu je možné jej používat k nabíjení jiných elektronických zařízení během provozu automobilu. Přístroj Huawei CarFi neobsahuje baterii, což jej za velmi teplého počasí chrání před přehřátím. Má navíc integrovanou samoregulační ochrannou funkci, která v případě potřeby automaticky sníží teplotu přístroje.
 
Design přístroje byl inspirován křivkami golfové hole a jeho prvotřídní materiály se vyznačují vysokou trvanlivostí. Huawei CarFi má elegantní a důmyslný vzhled a precizní zpracování s využitím prvotřídního dřeva a uhlíkových vláken pro zvýšenou trvanlivost při každodenním používání. Dodává se ve třech barevných variantách: v módní černé, v teplých odstínech dřeva a dynamické červené, které barevně doplní většinu interiérů vozidel.
 
„V Huawei je naším cílem být vždy o krok napřed při poskytovaní skvělých technologií, které se starají o připojení k internetu ve všech životních situacích. Huawei je lídrem v oblasti širokopásmového připojení a sítí příští generace LTE a právě zařízení jako je Huawei CarFi umožňují lidem užívat si svobodu mobilního připojení i za jízdy. Internetová konektivita ve vozidlech, takzvaná telematika, je významným trendem, který v budoucnosti bude zajišťovat bezpečnost, pohodlí, informace i zábavu,“ uvedl viceprezident pro mobilní širokopásmové připojení a domácí výrobky Huawei Consumer Business Group Steven Liu.
 
Ve Velké Británii dodává CarFi operátor EE od listopadu 2014. Na trhu v západní Evropě je zařízení dostupné od prosince 2014. Je kompatibilní se všemi modely automobilů od předních výrobců, které mají ve voze zásuvku na zapalovač nebo nabíjecí zásuvku.