name | autoweek.cz

První showroom Rolls-Royce Motor Cars v Praze

První showroom Rolls-Royce Motor Cars v Praze

08.04.2016 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Společnost Rolls-Royce Motor Cars Prague slavnostně otevřela showroom, který se stal prvním prodejním místem této luxusní značky v ČR. Rolls-Royce Boutique Praha sídlí na začátku luxusní nákupní zóny v Pařížské ulici, tedy jedné z nejprestižnějších adres v ČR.
Společnost Rolls-Royce Motor Cars Prague slavnostně otevřela první showroom, který se stal domovem této luxusní značky v ČR. České dealerství Rolls-Royce patří do skupiny CarTec Group.
 
Obchodní a marketingový ředitel společnosti Rolls-Royce Motor Cars a člen jejího představenstva Fintan Knight k otevření showroomu řekl: „Toto místo se dnes stává srdcem luxusu v České republice. Rodina Kadlecových má díky svým bohatým zkušenostem s tímto specifickým segmentem trhu všechny předpoklady pro to, aby značku Rolls-Royce v ČR skvěle zastupovala. Díky slibnému ekonomickému vývoji v regionu střední a východní Evropy nepochybujeme o tom, že se bude jednat o prospěšné a dlouhodobé partnerství.“
 
Když se před dvěma roky společnost Rolls-Royce Motor Cars rozhodla, že Česká republika je vhodným místem pro vybudování prodejního místa, byla do výběrového řízení o obchodního partnera pozvána i společnost CarTec Evy a Karla Kadlecových. Ti se od počátku rozhodli, že ideálním místem pro tak exkluzivní značku, jako je Rolls-Royce, je Pařížská ulice v Praze, konkrétně sousedství recepce hotelu InterContinental. Realizace projektu nakonec prospěla i hotelu samotnému, protože pomohla přebudování celého jeho přízemí.
 
Karel Kadlec, vlastník společností Rolls-Royce Motor Cars Prague a CarTec, k tomu dodal: „Rolls-Royce ztělesňuje individualitu tak jako žádná jiná značka. Jsme proto nesmírně potěšeni, že naše společnost byla z rozhodnutí Rolls-Royce Motor Cars jmenována exkluzivním dealerem vozů, které reprezentují absolutní luxus, pro Českou republiku.”
 
Historický okamžik byl podtržen českou premiérou nového modelu Rolls-Royce Dawn. Ten byl světové veřejnosti poprvé představen v září minulého roku; k prvním zákazníkům poputuje tento luxusní kabriolet letos v květnu.
 
Dawn je inspirován elegantním a nadčasovým modelem Rolls-Royce Silver Dawn, který společnost vyráběla ve 40. a 50 letech. Cílem návrhářského týmu bylo vytvořit vysoce moderní superluxusní čtyřmístný kabriolet, který by byl evolučním krokem v designové koncepci značky Rolls-Royce.
 
Díky přítomnosti Jessicy Dyerová, specialistky na kožené detaily interiérů vozů Rolls-Royce, si účastníci slavnostního otevření také mohli udělat představu o unikátních dovednostech řemeslníků pracujících v továrně v Goodwoodu. Její práce byla názornou ukázkou toho, jak funguje služba Bespoke, tedy možnost další individualizace vozů Rolls-Royce nad rámec standardní nabídky, a jakým způsobem Rolls-Royce zapojuje do výroby svých vozů ruční práci, aby překonal očekávání i těch nejnáročnějších zákazníků. V roce 2015 byl v rámci programu Bespoke vyroben téměř každý Phantom prodaný v Evropě, a také více než tři čtvrtiny modelů Ghost a Wraith.
 
Rolls-Royce má 132 dealerů po celém světě, v Evropě ho momentálně reprezentuje 23 showroomů (kontinentální Evropa a Velká Británie). Modelová nabídka Rolls-Royce Motor Cars se skládá z osmi modelů: Phantom, Phantom Extended Wheelbase, Phantom Drophead Coupé, Phantom Coupé, Ghost, Ghost Extended Wheelbase, Wraith a od jara letošního roku také nový model Dawn.