name | autoweek.cz

Modernizované Audi A3 již v prodeji

Modernizované Audi A3 již v prodeji

09.08.2016 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Modernizované Audi A3 už je u autorizovaných prodejců. Cena nového Audi A3 začíná od 599 900 Kč. Již od začátku předprodeje je k dispozici akční paket Lifestyle s cenovým zvýhodněním 40 000 Kč.
Modernizovaná verze třetí generace kompaktní prémiové modelové řady Audi A3 má sportovnější styl. Na výběr jsou karosářské varianty hatchback s označením Sportback, sedan zvaný Limuzína a Cabriolet. Výbava byla rozšířena mimo jiné o inovativní asistenční, informační a zábavné systémy včetně nejmodernějších funkcí v oblasti konektivity.
 
Také v Audi A3 je nově Audi virtual cockpit tvořený 12,3“ displejem TFT. Řidič má na výběr dva režimy zobrazení - alternativou klasického řešení s přístroji v analogovém stylu je režim pro informační a zábavní systém s centrálním zobrazením navigační mapy a funkcí audiosystému, resp. telefonu. Sériová výbava zahrnuje MMI Radio plus s elektricky výsuvným 7“ displejem. Na přání je k dispozici multimediální systém MMI Navigation plus s MMI touch, modul Audi connect s užitečnými službami založenými na připojení k internetu, Audi smartphone interface pro připojení chytrého telefonu s operačním systémem iOS nebo Android a Audi phone box s bezdrátovým indukčním nabíjením mobilního telefonu.
 
Pro modernizované Audi A3 se nabízejí tři zážehové a tři vznětové motory s výkony od 81 kW (110 k) do 140 kW (190 k). Úplnými novinkami jsou zážehové motory 1,0 TFSI 85 kW (116 k) a 2,0 TFSI 140 kW (190 k). Dvoulitrové motory jsou od počátku k dispozici také s pohonem všech kol quattro. Později se přidají verze s alternativními pohony Audi A3 g-tron (na CNG) a e-tron (s plug-in hybridním pohonem) i vrcholná varianta Audi S3 s motorem 2,0 TFSI o výkonu 228 kW (310 k).
 
Nabídka asistenčních systémů zahrnuje např. asistent pro jízdu v dopravní koloně, který usnadňuje řízení v popojíždějící dopravě, a asistent pro stav nouze, který vozidlo bezpečně zastaví, pokud řidič nereaguje na výstražná upozornění. Zdokonaleny byly funkce asistentu Audi active lane assist pro jízdu v jízdním pruhu, a systému Audi pre sense front, který byl doplněn o rozpoznávání chodců. Bezpečnost zvyšují také na přání dodávané světlomety LED nebo Audi Matrix LED s dynamickými ukazateli směru.
 
Základní verzí je Audi A3 Sportback 1,0 TFSI 85 kW s přímo řazenou převodovkou, jejíž cena byla stanovena na 599 900 Kč. V porovnání s předchůdcem byla sériová výbava rozšířena např. o xenonové světlomety Plus a rozhraní Bluetooth. Prodloužená záruka je na 4 roky/120 000 km.
 
Již v rámci předprodeje lze Audi A3 objednávat s akčním paketem Lifestyle, a to pro všechny karosářské varianty. Jeho součástí jsou 16“ kola z lehké slitiny, parkovací senzory, středová loketní opěrka vpředu, komfortní automatická klimatizace, sportovní multifunkční tříramenný volant obšitý kůží, tempomat, informační systém řidiče a vyhřívání předních sedadel. Paket Lifestyle v hodnotě 75 900 Kč je nabízen s cenovým zvýhodněním 40 000 Kč (52 %). Při financování Audi Financial Services je akční paket Lifestyle k dispozici dokonce se 100% zvýhodněním.