name | autoweek.cz

Nová Toyota Corolla k oslavě 50. narozenin

Nová Toyota Corolla k oslavě 50. narozenin

25.08.2016 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Nejprodávanější vůz světa přichází s inovovanou verzí své 11. generace. Má oživený design exteriéru i interiéru a vylepšenou výbavu asistenčních a komunikačních systémů. Nová základní výbava Live je za 369 900 Kč vč. DPH, bohatě vybavená limitovaná Edice 50 za 404 900 Kč.
Na rok 2016 připadá 50. výročí uvedení modelu Toyota Corolla, už řadu let nejprodávanějšího vozu světa. Při této příležitosti přichází Toyota s vylepšenou verzí v rámci 11. generace. Změny designu doznaly exteriér i interiér vozu. Novinkou je nabídka multimediální soustavy Toyota Touch 2 s dotykovou obrazovkou.
 
Přední část vozu prošla stylistickou proměnou s důrazem na reprezentativnější charakter. Interiér byl upraven s cílem nabídnout modernizované komunikační systémy i zvýšení kvality. Je zde nový 7" dotykový displej Toyota Touch 2 pro modernizovanou navigaci Go s tříletou aktualizací map či nový multiinformační displej 4,2" namísto přístrojové desky.
 
Bezpečnostní výbava Toyota Safety Sense (v ČR standard od středního stupně výbavy Active) zpracovává informace poskytované malou kamerou v horní části čelního skla (s optickým i laserovým snímáním). Pomáhá předcházet nehodám nebo zmírňovat jejich následky. Součástí Toyota Safety Sense je bezpečnostní systém pro předcházení kolizím (PCS), systém pro hlídání jízdních pruhů (LDA), systém rozpoznávání dopravních značek (RSA) a automatická dálková světla (AHB).
 
Upraveno bylo zavěšení kol a řízení s cílem zvýšit jízdní pohodlí a zlepšit ovladatelnost. Novinkou jsou i opatření k potlačení přenosu hluku, vibrací a chvění do kabiny vozu.
 
Nová Corolla se v České republice už prodává s novou základní výbavu Live za 369 900 Kč s DPH. Tato výbava zahrnuje LED světla denního svícení, elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka s ukazateli směru v barvě karoserie, dálkově ovládané centrální zamykání, manuální klimatizaci, audiosystém s rádiem, CD přehrávačem a Bluetooth hands-free.
 
K 50letému výročí Corolly Toyota navíc připravila limitovanou Edici 50. Toyota Corolla 1,6 Valvematic s přímo řazenou převodovkou ve výbavě Active Trend+ je v jejím rámci za 404 900 Kč s DPH. Zákazník za tuto cenu obdrží vůz vybavený mj. 16" koly z lehkých slitin, senzorem deště, zatmavenými bočními a zadní oknem, vyhříváním předních sedadel, předním a zadním parkovacím senzorem, automatickou dvouzónovou klimatizací, multimediálním systém Toyota Touch 2 se 7“ dotykovou obrazovkou a bezpečnostní výbavou Toyota Safety Sense.