name | autoweek.cz

Novinky pro Ford Transit a Transit Custom

Novinky pro Ford Transit a Transit Custom

30.09.2016 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Ford na autosalonu užitkových a nákladních vozidel IAA v Hannoveru představil Transit a Transit Custom se vznětovým motorem Ford EcoBlue, novou automatickou převodovkou, pohonem všech kol a systémem SYNC 3.
Zcela nový vznětový motor Ford 2,0 EcoBlue přináší příznivější provozní náklady a zároveň i lepší dynamiku. Má až o 13 % menší spotřebu paliva a o 20 % vyšší točivý moment v nízkých otáčkách 1250/min. Prodloužily se i intervaly údržby, a to až na dva roky nebo 60 000 km. Nový motor využívá novou architekturu, která tvoří základ další generace turbodieselů pro osobní i užitkové vozy Ford. Pro Transit a Transit Custom bude motor 2,0 EcoBlue k dispozici ve variantách 77, 96 a 125 kW.
 
Transit a Transit Custom s pohonem předních kol lze nově objednávat se šestirychlostní automatickou převodovkou SelectShift zkonstruovanou speciálně pro řadu Transit. Je dimenzovaná pro točivé momenty přes 415 N.m. Funkce SelectShift umožňuje manuální volbu rychlostních stupňů prostřednictvím tlačítka na páce voliče. První vozy s novou převodovkou s hydrodynamickým měničem momentu dodá Ford zákazníkům začátkem roku 2017.
 
Vybrané verze Ford Transit s motory Ford EcoBlue mohou být vybaveny vylepšeným inteligentním systémem pohonu všech kol (AWD) čtvrté generace. Přední diferenciál a mezinápravová spojka jsou zde spojeny do jednoho kompaktního celku. Díky tomu je celá konstrukce o 10 kg lehčí a prostorově úspornější. Ford zároveň vylepšil kalibraci elektronického stabilizačního programu a systému AWD.
 
Systém AWD pro Ford Transit s motorem EcoBlue rozděluje točivý moment mezi přední a zadní kola pomocí elektronicky ovládané mezinápravové spojky. Rozdělení točivého momentu se může pohybovat od téměř 0:100 až po 50:50. K dispozici jsou dva režimy - AWD Auto a AWD Lock pro optimální trakci v nejnáročnějších podmínkách. Transit AWD se dodává s motory Ford EcoBlue 96 a 125 kW. První kusy budou dodány odběratelům na začátku roku 2017.
 
Užitkové modely Transit, Transit Connect a Ranger lze nyní objednávat i s novým komunikačním a zábavním systémem SYNC 3. Ten umožňuje řidiči ovládat připojený chytrý telefon, audiosystém, navigaci a klimatizaci prostřednictvím přirozených hlasových povelů i v českém jazyce. Systém SYNC 3 je navržen tak, aby si rozuměl s chytrými telefony. Nabízí užitečné funkce pro zákazníky, kteří používají svůj vůz jako mobilní kancelář: handsfree telefonování, čtení příchozích zpráv či plnou kompatibilitu s Apple CarPlay a Android Auto.
 
Tourneo Custom půjde na přání vybavit pneumatickým odpružením zadní nápravy, což je v daném segmentu ojedinělé. Pneumatické zadní pérování je ideální pro kyvadlovou dopravu nebo přepravu VIP klientů, kdy se celkové zatížení zadní části vozu může v závislosti na počtu cestujících a jejich zavazadel lišit o mnoho set kilogramů. Systém zajišťuje komfortní a kontrolovanou jízdu bez ohledu na aktuální zatížení.
 
Další novinkou pro modely Transit a Transit Custom s motory Ford EcoBlue jsou pokročilé asistenční technologie jako předkolizní asistent s detekcí chodců.