name | autoweek.cz

AutoBest vyhlašuje pět finalistů a první ocenění

AutoBest vyhlašuje pět finalistů a první ocenění

15.10.2016 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Výkonný ředitel PSA Group Carlos Tavares byl zvolen jako ManBest 2016 a společnost Opel Group GmbH získá ocenění CompanyBest 2016. Finalisty ankety AutoBest 2017 byly zvoleny vozy Citroën C3, Kia Niro, Peugeot 3008, Seat Ateca a Toyota C-HR.
Nový Citroën C3, Kia Niro, nový Peugeot 3008, Seat Ateca a Toyota C-HR byly zvoleny jako finalisté evropské ankety AutoBest 2017. Těchto pět vozů se bude soutěžit o novou cenu nejlepšího automobilu ke koupi v Evropě pro rok 2017 Best Buy Car Evropy v roce 2017. Porota, sestávající ze 31 členů, učiní své konečné hodnocení a odevzdá své hlasy v nadcházejících týdnech tak, aby vítěz byl vyhlášen 15. prosince.

Organizace AutoBest nyní uvolňuje logo European AutoBest 2017 Finalist. Těchto pět výrobců je nyní oprávněno používat toto logo ve všech svých komunikačních a propagačních kampaních vedených až do vyhlášení vítěze AutoBest 2017.
 
Evropská porota AutoBest se setká 23. a 24. listopadu na zkušebním polygonu Vairano v blízkosti Milana v Itálii k závěrečnému testu pěti finalistů.
 
„V rámci AutoBest realizujeme některé z nejdůležitějších a komplexních jízdních testů, používaných v motoristických médiích. V průběhu posledních několika let automobilový průmysl zaznamenal vysokou kvalitu našich testů, posuzujících chování vozů na silnici i na testovací dráze, jejich vynikající organizaci a velmi profesionální přístup našich porotců,“ uvedl předseda poroty AutoBest Ilia Seliktar.
 
Porota ocenila Carlose Tavarese cenou ManBest 2016 za jeho vedení PSA Group k obratu v tak krátké době. Ve funkci generálního ředitele převzal společnost v obtížné situaci, ale zásadními rozhodnutími vrátil do PSA finanční stabilitu a připravil cestu k dalším úspěchům. Sehrál klíčovou roli v restrukturalizaci produktového portfolia značek skupiny a urychlil vývoj společnosti směrem k novým trendům v automobilovém průmyslu. V období rozvratu společnosti Carlos Tavares byl tím vedoucím pracovníkem, který dokázal ustanovit novou budoucnost PSA Group.
 
Ocenění CompanyBest 2016 získala Opel Group GmbH. Pod vedením Dr. Karla Thomase Neumanna se společnost vrací k solidním finančním výsledkům. Práce Neumanna a jeho brilantního výkonného týmu spolupracovníků byla a stále je velmi složitá. V dnešní době už nestačí jen mít dobré produkty. Chcete-li být společnost úspěšná, pak potřebuje mnohem víc a na příkladu Opelu můžeme vidět, co vše to znamená. Obrat Opelu je příkladem, že „německá preciznost a sochařské umění“, abychom ocitovali jednu z nosných idejí, jíž Opel používá v designu, může být použita pro celou společnost.
 
Působivé výkony nového vozu Opel Ampera-e přesvědčily všechny členy poroty, aby tento vůz zvolili jako držitele ocenění EcoBest 2016 pro nejvíce relevantní ekologicky šetrné produkty a technologie. Ampera-e patří do skupiny elektromobilů, které by měly vytvořit novou budoucnost elektromobility. První nezávislé informace o skutečném dojezdu dávají jistotu, že Ampera-e je správnou odpovědí pro utváření budoucnosti elektromobility v Evropě.
 
Letošní ocenění DesignBest 2016 bylo určeno pro šéfdesignéra Volvo Cars Thomase Ingenlatha. K uvedení do této pomyslné Síně slávy, určené pro nejvýznamnější designéry naší doby, Ingenlatha dovedla jeho vynikající práce pro švédskou automobilku. Thomas Ingenlath má za sebou 24 let zkušeností z působení v automobilovém průmyslu, kde pracoval ve vedoucích pozicích v designu pro Audi, Volkswagen a Škoda Auto (jím vedený tým mladých designérů pracujících v Mladé Boleslavi získal ocenění DesignBest 2004). V roce 2012 nastoupil do Volvo Car Group jako Senior Vice President do Volvo Design Centra v Göteborgu. Od jeho příchodu směřování designu ve společnosti Volvo Cars prošlo velkou proměnou. Vedl vytvoření nového designérského jazyka a uvedl novou platformu Volvo rozvíjením řadou velmi úspěšných koncepčních vozů.
 
Členové poroty AutoBest nyní reprezentují 31 evropských zemí, což ji činí největší nezávislou novinářskou porotou na světě podle počtu zastoupených zemí. V návaznosti na oznámení o rozšíření poroty na pařížském Mondial de l'Automobile všech 31 porotců hlasovalo o finalistech ankety AutoBest 2017 a dalších oceněních, která byla dnes zveřejněna.

Porota AutoBest také věnuje pozornost působení automobilového průmyslu. Pečlivě sleduje a oceňuje investice, nové automobilové pracovní příležitosti, vynakládání finančních prostředků na výrobu ekologicky šetrných automobilů a technologií i podporu různých regionů Evropy. Pod dohledem poroty je i využívání nových technologií v automobilech a konektivitu. Celkem uděluje osm ocenění zaměřených na úspěchy v těchto kategoriích v rámci cen ManBest, CompanyBest, EcoBest, DesignBest, TechnoBest, SafetyBest, SmartBest a SportBest. Dnes AutoBest zveřejňuje první čtyři ocenění. Zbývající vítězové budou oznámeni později.