name | autoweek.cz

Dvojnásobná oslava

Dvojnásobná oslava

21.10.2016 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Společnost Porsche ČR si připomenula 25 let působení dovozní organizace značek koncernu Volkswagen na českém trhu a současně oslavila dodávku půlmiliontého vozu dodaného zákazníkovi.
Přesně před 25 lety, 20. října 1991, otevřela společnost Import Volkswagen Audi v Praze svou kancelář s prvními šesti zaměstnancia krátce na to prodala i svůj první automobil, kterým byl Volkswagen Transporter. Stalo se tak nedlouho poté, co byl českou vládou schválen prodej části akcií automobilky Škoda koncernu Volkswagen.
 
Prvním ředitelem importéra koncernu Volkswagen byl jmenován Hermann Schnauder, který do Prahy přišel z Mladé Boleslavi, kde od jara působil jako obchodní ředitel společnosti Škoda. Společnost brzy do své nabídky zařadila vozy všech čtyř koncernových značek Volkswagen, Volkswagen užitkové vozy, Audi a Seat.
 
V roce 1998 se organizace transformovala do samostatné společnosti Import Volkswagen Group (IVG) a jejím generálním ředitelem se stal Rudolf Javurek. V roce 2001 IVG vstoupila i mezi prodejce kvalitních prověřených ojetých vozů vytvořením značky auto plus (od roku 2012 pod jménem Das WeltAuto).
 
V roce 2011 společnost IVG, dlouhodobě největší dovozní organizace v ČR, oslavila 20 let působení na českém trhu a za tuto dobu zaznamenala prodej 320 000 nových vozů.
 
Od počátku roku 2012 se dovozní organizace IVG, do té doby vlastněná koncernem Volkswagen, začlenila do společnosti Porsche Holding Salzburg a dostala nové jméno Porsche Česká republika. Po krátkém období, kdy v čele společnosti stál Josef Roider, od počátku roku 2014 společnost řídí jako jednatelé Franz Pommer a Vratislav Strašil. Dvoučlenné vedení je obvyklé ve většině zemí, kde Porsche Holding Salzburg působí jako importér.
 
Porsche Česká republika je i nadále nejúspěšnější dovozní organizací na českém trhu . V roce 2015 dodala zákazníkům rekordních 47 443 vozů, což znamenalo meziroční nárůst o plných 35 %! Do konce roku 2015 tak bylo nejúspěšnější dovozní organizací už dodáno zákazníkům 460 473 vozů.

Své postavení Porsche Česká republika potvrzuje i prodejem půlmiliontého vozu jen několik dní před oslavami 25 let působení na českém trhu. Letos dodaných téměř 40 000 vozů za tři čtvrtletí naznačuje, že i letos má Porsche ČR našlápnuto k novému prodejnímu rekordu.