name | autoweek.cz

Spolupráce společností Honda a Waymo

Spolupráce společností Honda a Waymo

28.12.2016 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Společnosti Honda a Waymo, součást Alphabet Inc., zahájily jednání o technické spolupráci na technologii vozidla s plně automatickým řízením. Společnost Waymo nainstaluje svoji technologii automatického řízení do vozů Honda pro testování v amerických městech.
Dceřiná společnost koncernu Honda Motor se zaměřením na výzkum a vývoj Honda R&D ohlásila zahájení jednání se společností Waymo, která je nezávislou součástí koncernu Alphabet Inc., o instalaci její technologie automatického řízení do vozů Honda. Technická spolupráce mezi výzkumníky Honda a týmem pro vývoj technologie automatického řízení Waymo umožní oběma partnerům seznámit se s možnostmi instalace snímačů, softwaru a počítače systému automatického řízení do vozů Honda.
 
V rámci jednání o technické spolupráci by společnost Honda mohla pro začátek poskytnout společnosti Waymo vozy upravené pro instalaci technologie automatického řízení Waymo. Tyto vozy by se staly součástí vozového parku společnosti Waymo, který je v současnosti testován ve čtyřech amerických městech.
 
Spolupráce se zúčastní techničtí pracovníci společnosti Honda R&D v kalifornském Silicon Valley a v japonském Tochigi, kteří budou úzce spolupracovat s technickými pracovníky společnosti Waymo v kalifornském Mountain View a michiganském Novi.
 
Společnost Honda již ohlásila svůj záměr zahájit zhruba okolo roku 2020 sériovou výrobu vozů vybavených autonomním řízením. To souvisí s její vizí společnosti bez dopravních nehod. 
 
Technická spolupráce se společností Waymo by mohla společnosti Honda R&D umožnit zkoumat odlišný technologický přístup a uvést technologii automatického řízení na trh. Prostřednictvím těchto společných snah začnou společnosti Waymo a Honda R&D zkoumat možnosti širokého spektra technologií automatického řízení.
 
Honda R&D je nezávislá dceřiná společnost koncernu Honda Motor. Jejím hlavním úkolem je výzkum a vývoj automobilů, motocyklů, strojů a letadel Honda. Společnost Waymo je nezávislou součástí koncernu Alphabet Inc. vytvořenou z vývojových prací na autonomním řízení automobilů realizovaných společností Google, která rovněž patří do koncernu Alphabet Inc.