name | autoweek.cz

Nabroušený i modernizovaný Yaris

Nabroušený i modernizovaný Yaris

17.01.2017 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Na mezinárodním autosalonu v Ženevě (9. - 19. března 2017) Toyota předvede výkonnou sportovní verzi modelu Yaris. Současně s tím ukáže modernizovanou podobu tohoto modelu.
Nová sportovní verze ukáže dynamický potenciál modelové řady Yaris. Nový sportovní Yaris vychází ze třídveřové verze. Pohánět jej bude zážehový motor (pravděpodobně čtyřválec 1,4 l) s výkonem nabízejícím přes 155 kW (210 k).
 
Svým vzhledem bude představovat spojovací článek mezi soutěžním speciálem Yaris WRC a sériovou produkcí. Tomu bude odpovídat i sportovní naladění podvozku, které měli na starosti technici továrního týmu Toyota Gazoo, kteří pracovali na soutěžním speciálu WRC.
 
Modernizací vzhledu současně prochází celá modelová řada Yaris, jejíž 3. generace je v prodeji od roku 2013 a modernizací prošla už v roce 2015. Malý hatchback, dlouhý 4115 mm s rozvorem 2550 mm, dostane novou čelní partii, nové řešení zádě a oživený interiér.
 
Kromě úprav vnější podoby Yaris dostane technická vylepšení s cílem zvýšit celkovou úroveň pohodlí i ovladatelnost.
 
Úpravy se týkají celé modelové řady Yaris včetně úspěšné hybridní verze tohoto modelu. Tato varianta vozu je i nadále jedinečnou nabídkou ve třídě malých vozů a představuje více než 40 % z celkového prodeje modelu Yaris v Evropě.