name | autoweek.cz

Chytré auto: 81 % mužů, stáří vozu přes 6 let

Chytré auto: 81 % mužů, stáří vozu přes 6 let

02.03.2017 | Vladimír Rybecký | Tiskové zprávy

T-Mobile přináší ve spolupráci s kanadskou společností Mojio zajímavá provozní čísla o využívání zařízení Chytré auto. Akční cena zařízení 1449 Kč byla prodloužena do 31. 3. 2017.
Zařízení Chytré auto si z 81 % pořídili muži ve věku přes 40 let. V aktivacích převažují velká města, 50 % uživatelů je z Prahy.
 
Statistiky z tohoto řešení ukazují, že průměrné stáří vozidla s instalovaným zařízením je 6 let a 8 měsíců. Nejvíce exponovaným časem pro jízdu je 15. až 16. hodina, přičemž průměrná jízda trvá 42 minut. Celkem 53 % vozů nahlásilo některou z poruch. Při letošních extrémně zimních teplotách se nebylo čemu divit - mezi vygenerovanými poruchami byly vybité baterie ale i kabel překousaný od myši.
 
„Nezahálíme a intenzivně pracujeme na dalším vývoji. Zákazníky v budoucnosti čekají zajímavá vylepšení. Aplikace Motion dozná změn na přelomu února/března. Už nyní máme novinky: existují další dvě aplikace - eParkomat, která pomůže s parkováním, a IFTTT, propojující Chytré auto s chytrou domácností,“ vysvětluje Otakar Mráz, manažer kategorie a produktů T-Mobile.
 
Promo cena zařízení 1449 Kč se smlouvou na dva roky byla prodloužena do 31. 3. 2017. Běžná cena od dubna bude 2599 Kč, v předplacené sadě s provozem na rok přijde řešení na 3499 Kč.
 
Ze zpětné vazby od zákazníků obecně vyplývá, že vnímají zařízení jako posílení své vlastní bezpečnosti i bezpečnosti svého vozu. Mezi raritami se objevila také informace uživatele, který díky aplikaci doložil policii informaci o tom, že v konkrétní čas nemohl spáchat údajný přestupek, protože byl se svým vozem na cestě v jiném koutu republiky.
 
Uživatele a další potenciální zájemce jistě potěší, že některé pojišťovny nabízejí individuální slevu na havarijní pojištění za nadstandardní zabezpečení vozu, mají-li toto zařízení instalované ve svém voze. Patří mezi ně mimo jiné i Kooperativa a Generali.