name | autoweek.cz

Suzuki uvádí novou generaci Swiftu

Suzuki uvádí novou generaci Swiftu

14.03.2017 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Swift přichází s novou platformou, lehkou konstrukcí a novým designem, nicméně si uchovává tradiční charakteristické rysy tohoto úspěšného malého modelu značky Suzuki.
Nová generace modelu Swift nvazuje na více než 5,4 milionu vozů prodaných po celém světě od roku 2005. Proto se stylisté snažili při vytváření zcela nové podoby vozu zachovat nezaměnitelný charakter tohoto modelu a přitom přijít s moderní podobou. Tu Swiftu dodávají například poprvé použité LED světlomety,
 
Swift byl navržen na nové lehké platformě Heartect. Nový Swift nabídne mimořádnou dynamiku a obratnost díky mimořádně nízké hmotnosti pouhých 840 kg, což je o plných 120 kg méně než stávající Swift.
 
V novém Swiftu Suzuki poprvé představuje pokročilý přednárazový systém kombinující kameru a laserový snímač. Ty slouží pro několik bezpečnostních funkcí jako jsou samočinné nouzové brzdění, výstraha při opuštění jízdního pruhu nebo automatické přepínání dálkových světel. Systém také používá mikrovlnný radar pro zajištění funkce adaptivního tempomatu.
 
Délka vozu je 3840 mm a rozvor náprav 2450 mm. Nový Swift je tedy o 10 mm kratší než předchozí generace, ale jeho rozvor se prodloužil o 20 mm. Výsledkem je více místa pro cestující a současně i větší zavazadlový prostor o objemu 265 l, tedy o 54 l víc než dosud.
 
V nabídce pohonných jednotek jsou zážehové motory - nepřeplňovaný 1,2 DualJet/66 kW (90 k) a přeplňovaný s přímým vstřikováním 1,0 BoosterJet/82 kW (112 k). Pro oba je k dispozici i lehký mild-hybridní systém SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki) s vylepšeným systémem Start-Stop ISG. Startér zde současně funguje jako generátor a pomocný eklektromotor. Swift je ve svém segmentu zcela unikátní možností volby pohonu všech kol Allgrip Auto 4WD.
 
Prodej nové generace Swiftu v Evropě začne v dubnu, na český trh by měl být uveden v květnu 2017. Pro Evropu se bude vyrábět v japonském závodě Sagara.