name | autoweek.cz

Kia Stonic - malý dravec do velkoměsta

Kia Stonic - malý dravec do velkoměsta

21.06.2017 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Také Kia chce těžit z rostoucího zájmu o malá SUV (nebo raději CUV - tedy vozů do města). Připravila menší model než je úspěšná Sportage. Standardní výbavou pro vůz Kia Stonic bude dotykový displej a možnost propojení chytrého telefonu se systémy vozu.
Kia Stonic přijde do prodeje už na podzim a postaví se vozům jako jsou Opel Mokka X nebo Fiat 500X. Vedení automobilky věří, že se stane jedním z nejprodávanějších modelů. Veřejnosti se představí v září na autosalonu ve Frankfurtu, kdy také mají být oznámeny ceny.
 
Pětidveřová Kia Stonic je po technické stránce příbuzná s nedávno představeným vozem Hyundai Kona. Kia Stonic má délku 420 cm a zavazadlový prostor o objemu 352 l. Pro zvýšení atraktivity přidává k překvapivě agresivního designu (mnohem atraktivnějšímu než Kona) zabarvení dvěma kontrastními barvami.
 
Kia Stonic s pohonem předních kol standardně nabízí stabilizační systém VSM (Vehicle Stability Management) s funkcemi vektorování točivého momentu pomocí přibrzďování kol, zvýšení stability jízdy v přímém směru a regulace brzd při průjezdu zatáčkami.
 
V rámci nadstandardní výbavy bude k dispozici i několik systémů na podporu řízení pod označením DRiVE WISE, jako jsou nezávislý systém nouzového brzdění AEB s rozpoznáváním chodců a prediktivní varování před čelní srážkou FCA. Stonic vybavený novým systémem kombinovaných kamer nabídne i asistent dálkových světel HBA a rozpoznávání únavy řidiče DAW.
 
Nabídka zážehových motorů zahrnuje tříválec s turbodmychadlem 1,0 TGI 88 kW (120 k) a nepřeplňované čtyřválce 1,25 l/62 kW (84 k) a 1,4 l/73 kW (84 k). K tomu se přidává turbodiesel 1,6 l/81 kW (110 k).

Další informace najdete zde.