name | autoweek.cz

Kia cee´d slibuje velkou proměnu

Kia cee´d slibuje velkou proměnu

31.08.2017 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Automobilka Kia na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu 2017 odhalí svůj nový koncepční vůz, který bude předobrazem příští generace modelu cee’d. Slibuje hodně velkou proměnu.
Koncept, který navrhlo evropské návrhářské centrum Kia, umístěné hned za zdmi výstaviště ve Frankfurtu, naznačuje budoucí podobu příští generace modelu cee’d. Tento koncept současně uvádí nový typ karoserie v rámci automobilky Kia - liftback (fastback). Nově pojatý a přepracovaný vůz pro novou generaci řidičů si uchovává atletický charakter současného modelu pro_cee’d a současně ukazuje úmysl automobilky zařadit do příští generace rodiny cee’d nový typ karoserie.
 
Pohled na koncept zezadu zatím neodhaluje řešení přídě, které bude společné i pro klasický pětidveřový hatchback, který bude i nadále hlavním typem karoserie. Různé náznaky svědčí o tom, že kromě karoserie kombi, která bude nově v hodně sportovním stylu nebazírujícím na maximálním objemu zavazadlového prostoru, by měl nabídku rozšířit i crossover.
 
Podobně jako příbuzný z Nošovic i30, ani nový cee’d (pokud se novinka bude i nadále jmenovat stejně, protože ani to zatím není jisté) nebude mít třídveřovou verzi (pro_cee’d). Co se týče pohonných jednotek, dá se předpokládat shoda s nabídkou sesterského modelu Hyundai i30.
 
Základní podoba pětidveřového hatchbacku by se měla představit na jaře 2018 na autosalonu v Ženevě a všechny karosářské verze nové generace se představí v průběhu následujících 12 měsíců. Vyrábět se samozřejmě budou i nadále na Slovensku v Žilině, kde automobilka rozsáhle investuje do modernizace výroby.