name | autoweek.cz

Toyota Aygo po modernizaci

Toyota Aygo po modernizaci

06.08.2018 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Od jara se v automobilce TPCA v Kolíně vyrábí modernizovaná podoba druhé generace městských miniaut. V prodeji je se základní cenou podle ceníku 230 900 Kč.
Podobu Toyoty Aygo charakterizuje příď se znakem X. Ta je nyní výraznější s trojrozměrným X zakomponovaným mezi masku, mřížku chladiče a nově tvarovanými světlomety, nově standardně vybavenými LED pro denní svícení. Na zádi je X v nové podobě s LED světly.
 
Přístrojová deska působí trojrozměrným dojmem. Přístroje mají nový vzhled. Zlepšilo se odhlučnění interiéru použitím nového těsnění. Aygo nabízí propojení mezi smartphonem a automobilem se systémy Apple CarPlay a Android Auto, které integrují mobilní zařízení do multimediálního systému Toyota x-touch navrženého ve spolupráci s firmou Pioneer. Na 7“ displeji tak lze číst zprávy, spustit satelitní navigaci, vybrat hudbu nebo zvolit telefonní číslo. Systém lze ovládat i hlasem.
 
Bezpečnostní systém Toyota Safety Sense tvoří systém včasné reakce pro případ, že hrozí srážka s funkcí automatického nouzového brzdění, a systém varování před nechtěnou změnou jízdního pruhu. Aygo lze vybavit i automatickými dálkovými světly a automatickým omezovačem rychlosti. V nabídce jsou i zadní kamera a parkovací čidla.
 
Výkonnější tříválec 1,0 VVT-i má nyní výkon 53 kW (72 k). Kombinuje se s pětirychlostní přímo řazenou nebo robotizovanou x-shift. Vykazuje kombinovanou spotřebu benzinu 4,1 - 4,2 l/100 km. Aygo při délce 3455 mm a rozvoru náprav 2340 mm vyniká mimořádnou obratností - průměr zatáčení je pouhých 9,4 m. Objem zavazadlového prostoru je 168 l.
 
Modernizované Aygo lze ve velké míře individualizovat. Toyota připravila celkem čtyři základní verze: x, x-play, selection x-cite a selection x-treme. K tomu je možnost výběru z řady dalších doplňků a sad vč. tří druhů čalounění a možnosti mít střechu nalakovanou odstínem Piano Black.
 
Cena třídveřové varianty začíná podle ceníku 230 900 Kč, pětidveřová varianta je o 5000 Kč dražší.