name | autoweek.cz

Modernizace pro Alfy Romeo Giulia a Stelvio Quadrifoglio

Modernizace pro Alfy Romeo Giulia a Stelvio Quadrifoglio

11.05.2020 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Po modernizaci základních modelů Giulia a Stelvio se Alfa Romeo zaměřila i na vysoce výkonné varianty Quadrifoglio. Také ty pro modelový rok 2020 získaly decentní úpravy vzhledu doplněné významnými vylepšeními v oblasti konektivity a bezpečnosti.
Vzhledem k aktuální situaci v Evropě také Alfa Romeo přikročila k představení inovací vysoce výkonných verzí Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio prostřednictvím internetové prezentace.
 
Základní informací je, že motor V6 2,9 l se dvěma turbodmychadly zůstává nezměněný. I nadále dodává největší výkon 375 kW (510 k) při 6500/min a točivý moment 600 N.m při 2500/min a pohání zadní kola modelu Giulia Quadrifoglio a všechna čtyři kola systémem Q4 u Stelvio Quadrifoglio. Zatímco vzrušující zvuk motoru V6 je i nadále filtrován standardním duálním výfukovým systémem, Alfa Romeo nově nabízí také titanový výfuk Akrapovič s koncovkami z uhlíkových vláken.
 
Oba modely jsou standardně vybaveny systémem Alfa Active Torque Vectoring a osmistupňovou automatickou převodovkou. Stejně jako dosud je zážitek z jízdy vylepšen funkcemi Alfa Active Suspension, Alfa DNA Pro Selector s režimem Race a pro model Giulia i Alfa Active Aero Splitter. Činnost všech v reálném čase koordinuje jednotka Alfa Chassis Domain Control (CDC).
 
Vyspělé asistenční systémy prošly velkou modernizací, takže Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio nyní nabízejí autonomní řízení úrovně 2. K dispozici jsou systémy Lane Keep Assist, Active Blind Spot Assist, Active Cruise Control, rozpoznání dopravních značek, inteligentní tempomat, Traffic Jam Assist a Highway Assist a Assist Attention Assist.
 
K významnější proměně došlo v kabině, kde oba modely získaly kůží potažený volant a řadicí páku, středovou konzoli s větším úložným prostorem a volitelné červené nebo zelené bezpečnostní pásy. Zákazníci se budou moci rozhodnout pro nové perforované čalounění s kůží a alkantarou pro standardní sportovní sedadla nebo sedadla Sparco se skořepinou z uhlíkového kompozitu.
 
Proměnou prošly informační a komunikační systémy. Přístrojový panel tvoří nový barevný TFT displej 7“, který má logičtější zobrazení s více informacemi. Také centrální 8,8“ displej multimediálního systému se dočkal výrazné modernizace. Nově je dotykový, i když otočný ovladač vedle voliče převodovky zůstal zachován, a má nové uspořádání s modernější grafikou. Verze Quadrifoglio dostaly exkluzivní nabídku Performance Pages, poskytující informace o stavu vozidla v reálném čase. Ukazují teploty hlavních mechanických součástí, dodávku točivého momentu, tlak turba a spotřebovanou energii. Je zde také digitální chronometr pro měření zrychlení a maximální rychlosti.
 
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio modelového roku 2020 se začnou v Evropě prodávat v létě.