name | autoweek.cz

Fiat Chrysler a PSA po fúzi vytvoří Stellantis

Fiat Chrysler a PSA po fúzi vytvoří Stellantis

17.07.2020 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Spojená společnost, která vznikne sloučením italsko-americké Fiat Chrysler Automobiles a francouzské Peugeot PSA, se bude jmenovat Stellantis.
V prosinci se společnosti Peugeot S.A. (Skupina PSA) a Fiat Chrysler Automobiles N. V. (FCA) dohodly na sloučení do společnosti v hodnotě 50 miliard dolarů a vytvoření čtvrtého největšího výrobce automobilů na světě. Výsledkem bude spojení značek jako jsou Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Abarth, Jeep, Dodge, Ram, Chrysler a Maserati, s Peugeotem, Citroënem, Opelem a DS. Nejvyšší představitelé PSA a FCA Carlos Tavares a Mike Manley podepsali smlouvu o vytvoření nové automobilové společnosti s názvem Stellantis.
 
Stellantis je odvozena z latinského slovesa „stello“, což znamená „rozzářit hvězdami“. „Latinský původ názvu vzdává hold bohaté historii zakládajících společností,“ uvádí se ve společném prohlášení. „Stella“ je latinské slovo pro hvězdu. Spojení s astronomií zachycuje pravého ducha optimismu, energie a obnovy, které jsou základem této fúze. Jména a loga značek, které ji tvoří, zůstanou po promítnutí obchodu v prvním čtvrtletí roku 2021 nezměněny.
 
Proces vytváření nového názvu začal krátce po oznámení dohody o fúzi. Podílely se na něm vrcholové managementy obou společností a skupina Publicis.
 
V současné době však EU vyjadřuje obavy z tohoto spojení.