name | autoweek.cz

Citroën C5 Aircross Hybrid přichází na český trh

Citroën C5 Aircross Hybrid přichází na český trh

17.09.2020 | Antonín Matějka | Aktuality

Nové SUV C5 Aircross Hybrid je prvním plug-in hybridním osobním modelem v rámci elektrické ofenzívy značky Citroën a jejího přechodu na nové zdroje energií.

Nový model s označením Hybrid si pochopitelně zachovává veškeré přednosti klasického modelu C5 Aircross, tedy především bezkonkurenční pohodlí v souladu s firemním programem Citroën Advanced Comfort a výjimečný vnitřní prostor umocněný vyspělými elektronickými a asistenčními systémy. Plug-in hybridní systém pohonu ovšem tomuto automobilu otevírá nové možnosti, mimo jiné bezproblémový vjezd do bezemisních zón a hospodárnější jízdu v městském či příměstském provozu. Spojení zážehového motoru 1,6 l/181 k, elektromotoru o výkonu 110 k (celkový výkon soustavy 225 k) a osmistupňové automatické převodovky zajišťuje vozu velmi slušnou dynamiku při enormně nízké spotřebě paliva 1,4 l až 1,5 l/100 km v kombinovaném provozu. V plně elektrickém režimu jízdy výrobce garantuje dle výbavy vozu a reálných provozních podmínek dojezd 50 až 55 kilometrů při rychlosti do 135 km/h. Kromě ryze elektrického módu má ovšem řidič k dispozici další dva jízdní režimy – hybridní a sportovní.

Dobíjení modelu C5 Aircross Hybrid je velmi snadné. Z klasické zásuvky akumulátor vozu dobijete na maximální kapacitu za 7 hodin, ze zásuvky se zvýšeným výkonem (14 A) za 4 hodiny. Prostřednictvím wallboxu, který je v nabídce originálního značkového příslušenství, se dobití vozu s příplatkovou nabíječkou 7,4 kW zkrátí na méně než 2 hodiny. Nabíjecí zásuvka umístěná na levém zadním blatníku je vybavena světelnou indikací průběhu nabíjení a samozřejmě můžete využít i režim odloženého nabíjení v případě, že máte v nočních hodinách výhodnější tarif na dodávku elektřiny. A ještě jedna důležitá informace - společnost Citroën poskytuje záruku na 70 % kapacity akumulátoru na dobu 8 let nebo do nájezdu 160 000 kilometrů.

Pohled do ceníku odhalí, že nové SUV C5 Aircross Hybrid se nabízejí ve čtyřech stupních výbavy: Feel, Feel Pack, Shine a Shine Pack a základní akční cena začíná na 895 000 korunách. Z opravdu velkorysé standardní a příplatkové výbavy novinky značky Citroën jmenujme alespoň tlumiče pérování s progresivními hydraulickými dorazy, hands free otevírání víka zavazadlového prostoru (základní přepravní objem 460 až 600 litrů), přední Full LED světlomety a celkem 20 asistenčních a bezpečnostních systémů.