name | autoweek.cz

Ocenění CompanyBest 2020 pro Škoda Auto

Ocenění CompanyBest 2020 pro Škoda Auto

13.11.2020 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Evropská porota AutoBest zvolila společnost Škoda Auto jako držitele ocenění CompanyBest 2020. Zvláštní cenu AutoBest A Star is born získala společnost Citroën za řešení městské mobility Ami. Frank Stevenson se stal novým členem Síně slávy DesignBest Hall of Fame.
Závěrečného testu finalistů ankety AutoBest se v Rakousku zúčastnily vozy Citroën C4, Honda Jazz, Peugeot 2008, Seat Leon, Škoda Octavia a Toyota Yaris. V návaznosti na dlouholetou tradici, kterou organizace založila před dvěma desetiletími, se letos hlavní fáze testování uskutečnila ve zkušebním areálu ÖAMTC Teesdorf. Porotci zde měli k dispozici ne méně než 18 automobilů, které do Rakouska doputovaly z několika evropských zemí. Citroën e-C4 a plug-in hybridní verze Seatu Leon zde měly světové premiéry, protože členové poroty AutoBest byli prvními novináři, kteří tyto novinky řídili. Předchozí den porotci absolvovali testovací jízdy po silnicích v nádherné oblasti Dolního Rakouska.
 
„S přihlédnutím k podmínkám celoevropské pandemie byla úspěšná organizace testu finalistů AutoBest spíše zázrakem! Byla to jediná celoevropská motoristická mediální událost v této těžké době. Osobně chci poděkovat všem našim členům poroty, kteří udělali vše pro to, aby se akce zúčastnili, a také výrobcům finalistů, kteří vynaložili veškeré úsilí, aby byli velmi dobře zastoupeni. Měli jsme vynikající spolupráci s organizací ÖAMTC Fahrtechnik, která vytvořila dosud nejnáročnější testy pro naše finalisty. A konečně, potlesk si zaslouží organizační tým počínaje místopředsedou poroty AutoBest Gerhardem Kuntschikem. V rámci AutoBestu víme, co znamená Mission Impossible. Toto vydání závěrečného testu další ukázkou toho, že dokážeme nemožné učinit možným, vysoce ceněným všemi zúčastněnými stranami, novináři, automobilovým průmyslem i spotřebiteli z celé Evropy,“ uvedl zakladatel a předseda organizace AutoBest Dan Vardie.
 
Finalisté se nyní utkají o cenu Best Buy Car of Europe in 2021. Porota, složená z 31 členů zastupujících 31 evropských zemí, nyní uskuteční závěrečné hodnocení a v nadcházejících týdnech bude hlasovat, přičemž vítěz bude vyhlášen v polovině prosince.
 
U příležitosti závěrečného testu hlasovali členové poroty AutoBest o několik dalších letošních cenách včetně jedné zvláštní ceny „A Star is Born“.
 
Porota zvolila jako držitele ceny A Star is Born Citroën Ami. Tato unikátní cena oceňuje revoluční řešení mobility, nové startupy a značky s novými přístupy k přeplněné moderní mobilitě. Tento dvoumístný elektromobil byl primárně navržen s ohledem na současnou městskou mobilitu. Je k dispozici uživatelům prostřednictvím velmi cenově dostupných nákupů a půjčoven, včetně netradičních maloobchodních prodejen automobilů. Inovativní použití telefonu, který nahrazuje mnoho funkcí vozidla, zvyšuje přitažlivost pro mladé uživatele a seznamuje je s řízením bez emisí v raném věku. Citroën Ami by mohl být ideálním řešením pro individuální přepravu cestujících v evropských městech blízké budoucnosti - s elektrickým pohonem, snadným nabíjením a minimálními nároky na prostor na silnici i pro parkování. V Ami možná Citroën naznačuje novou cestu, která přesahuje klasická auta a je v souladu s charakterem značky i duchem Andrého Citroëna.
 
Škoda Auto byla zvolena vítězem ceny CompanyBest 2020 pro nejúspěšnější společnost. Růst registrací nových automobilů značky Škoda v posledních letech byl stejně působivý jako nárůst tržního podílu na mnoha trzích. Technické inovace, atraktivní design, rozšiřování modelové řady s orientací na zákazníka, digitalizace výroby „dProduction“, výroba automobilů BEV a ICE na stejné lince a pokračující princip Simply Clever nápadů ospravedlňují prestižní ocenění CompanyBest pro společnost Škoda Auto.
 
Držitelem ceny DesignBest 2020 je Frank Stephenson. Ocenění DesignBest Hall of Fame uznává skutečné legendy mezi designéry automobilů a přesně tím i letošní oceněný je. Stál u zrodu mnoha legendárních automobilů, které dokáží zvýšit tep motoristických nadšenců, jako jsou Ford Escort RS Cosworth, BMW X5, Maserati MC12, Ferrari FXX, McLaren MP4-12C, ale také Mini Cooper nebo Fiat 500. Všechny tito a mnoho dalších vozů nesou jeho odkaz ​​. Inspiruje se světem zvířat a využívá klasické metody designu od skic přes počítačovou grafiku až po hliněné modely. V roce 2018 založil Frank Stephenson Design Consultancy, kde pokračuje v práci na různých projektech i mimo sféru automobilů.
 
Ocenění SmartBest 2020 získala společnost Jaguar Land Rover za svůj informační a zábavní systém Pivi Pro, který se rozšiřuje v celé jeho modelové řadě. Vyznačuje se designem dual-sim, který umožňuje efektivnější bezdrátovou aktualizaci a datovou konektivitu vozu. Jaguar Land Rover je prvním výrobcem automobilů na světě, který implementoval nastavení dual-sim, původně používané v kosmonautice a letectví, což přináší řadu výhod včetně lepší ochrany kyberútokům. Nemluvě o jednoduchosti ovládání, protože řidič se může soustředit pouze na řízení - přístup k 90 % běžně používaných funkcí z displeje je s maximálně dvěma kliknutími. Hardware navíc patří k nejpokročilejším a nejvýkonnějším v automobilech, což uživatelům poskytuje nový typ zážitku.
 
Ocenění SafetyBest 2020 letos získává Toyota za vývoj a použití středového airbagu v novém modelu Yaris, první v evropském segmentu malých vozů. Použití tohoto důležitého bezpečnostního prvku v jednom z nejmenších vozů znamená pokračování demokratizace této technologie a hrálo klíčovou roli v hodnocení modelu Yaris, který v nejnovějším testu Euro NCAP dosáhl vysoké skóre. AutoBest zavedla toto ocenění, které zdůrazňuje zásadní význam bezpečnosti pro spotřebitele, před dvěma desetiletími jako jedna z prvních na světě a Toyota brilantně plní jeho kritéria.
 
Torger Christian „Toto“ Wolff se stal vítězem ceny SportBest 2020. V roce 2013 převzal vedení Mercedes-Benz Motorsportu a vytvořil zde tým, který se v následujících letech stal neporazitelným. Pod jeho vedením Mercedes AMG získal sérii vítězství a titulů, jaké ve formuli 1 nemají obdoby. Bývalý vídeňský závodník a podnikatel dovedl tým Mercedes AMG Petronas F1 k sedmi titulům v mistrovství světa konstruktérů FIA a jeho jezdce, Lewise Hamiltona (6x) a Nica Rosberga (1x) k sedmi titulům v šampionátu jezdců. Wolff se tak stal nejúspěšnějším šéfem týmu formule 1 všech dob.
 
O dalších cenách - ManBest, EcoBest a TechnoBest - bude porota AutoBest teprve hlasovat a vítězové budou oznámeni později. Jako světovou premiéru porota také uvede zcela nové ocenění s názvem „The Future is Here“ (Budoucnost je zde). Tato nová cena je určena koncepčnímu vozu, který skvěle předvádí budoucnost motorismu v jakémkoli možném aspektu. Rozhodování zde je nejsložitější, ale je plně v souladu s odbornými znalostmi a zkušenostmi členů poroty.
 
20. ročník slavnostního předávání cen se uskuteční příští rok v den a na místě, které budou potvrzeny až budou splněny příslušné hygienické podmínky v různých zemích Evropy.