name | autoweek.cz

Modernizovaný Rolls Royce Phantom Series II

Modernizovaný Rolls Royce Phantom Series II

17.05.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Rolls-Royce Phantom Series II dostal v rámci modernizace ještě nápadnější vzhled. Aktualizace se samozřejmě dotkla i konektivity.
Osmá generace řady Phantom měla premiéru v roce 2017. Nyní se dočkala lehkého oživení vzhledu. Ta se týká výchozí verze Phantom i prodloužené Phantom Extended. Jemná geometrická změna masky chladiče Pantheon činí znak a maskot mřížky Spirit of Ecstasy výraznějšími při pohledu zepředu. Samotná mřížka chladiče je nyní osvětlena jako v novém Ghostu. Přední světlomety jsou ozdobeny laserem vyřezávanými hvězdicovými světly.
 
Při pohledu z boku si silueta zachovává elegantní klíčové linie. Boční profil je zvýrazněn novými nerezovými koly s 3D frézovanými trojúhelníkovými fazetami. Alternativně může být Phantom Series II vybaven elegantními diskovými koly evokujícími romantiku vozů Rolls-Royce z 20. let. Toto kotoučové kolo je k dispozici v leštěné nerezové oceli a také v černém laku.
 
V reakci na požadavky zákazníků jsou nyní k dispozici za příplatek tmavě chromované lemy masky chladiče a černé pruhy kapoty, lemování čelního skla a povrchové úpravy bočních rámů.
 
Přepychový interiér vozu Phantom zůstává prakticky nezměněn: pouze věnec volantu má nyní lehce větší průměr.
 
Ve Phantomu Series II debutuje systém Rolls-Royce Connected, umožňující majiteli poslat adresu přímo z aplikace Whispers - vyhrazené pouze pro majitele vozů Rolls-Royce - do vozidla pro bezproblémovou navigaci k akci, restauraci nebo dealerství. Rolls-Royce Connected také zobrazuje polohu vozidla, stav zabezpečení a aktuální stav na Whispers. Stisknutím tlačítka může majitel kontaktovat preferovaného prodejce ohledně požadavků na údržbu nebo informací o voze.