name | autoweek.cz

Kia a Hyundai investují do 100 milionů eur do startupu Arrival

Kia a Hyundai investují do 100 milionů eur do startupu Arrival

20.01.2020 | Vladimír Rybecký | Doprava

Společnosti Kia Motors a Hyundai Motor oznámily strategickou investici 100 milionů eur v rámci partnerské spolupráce s britským startupem Arrival zaměřeným na produkci užitkových vozidel s elektrickým pohonem.
Kia a Hyundai hodlají rozšířit svou strategii zaměřenou na čistou mobilitu i do oblasti vývoje elektrifikovaných užitkových vozidel. Tuto transformaci urychlí společným vývojem elektricky poháněných užitkových vozů se specialistou na výrobu elektromobilů Arrival.
 
Arrival v roce 2015 založil Denis Sverdlov. Firma už stačila vybudovat výrobní závody a vývojová centra ve Spojených státech, Německu, Singapuru, Rusku a Velké Británii. Základem její produkce je podvozková platforma se stavebnicovou konstrukcí, která představuje cenově dostupnou základnu zahrnující modul akumulátorů, trakční elektromotor a komponenty hnacího řetězce. Arrival vyvinula i vlastní software, komponenty a další technologie pro elektromobily.
 
Dohodu o investici do společného vývoje podepsali v sídle firem Kia a Hyundai v Soulu president a vedoucí divize výzkumu a vývoje skupiny HMG Albert Biermann s generálním ředitelem společnosti Arrival Denisem Sverdlovem.
 
„Očekává se, že evropský trh s ekologickými vozidly bude rychle růst s ohledem na zavádění dalších ekologických předpisů. Prostřednictvím společného vývoje elektrických užitkových vozů s firmou Arrival budeme moci získat konkurenční výhodu a postupně si vybudovat vedoucí postavení na světovém trhu s ekologickými vozidly, především pak v Evropě,“ uvedl při této příležitosti Biermann.
 
Kia a Hyundai plánují dodávat na platformě Arrival malá a středně velká ekologická dodávková vozidla a mikrobusy za konkurenceschopnou cenu pro evropské logistické společnosti a firmy poskytující služby mobility.