name | autoweek.cz

BYD vyrobila šestimilionté vozidlo NEV

BYD vyrobila šestimilionté vozidlo NEV

28.11.2023 | Vladimír Rybecký | Aktuality

Největší světový výrobce elektrifikovaných vozidel a trakčních akumulátorů BYD dosáhl další historický milník, když z výrobní linky v továrně Zhengzhou sjel jeho šestimiliontý vůz NEV.

Přesně před rokem společnost BYD slavila výrobu třímiliontého vozidla NEV (New Energy Vehicles – automobily poháněné novými energiemi, tedy elektromobily, plug-in hybridy a auta s pohonem pomocí palivových článků). Potřebovala k tomu 14,5 roku. V srpnu, po pouhých 9 měsících, ohlásila překonání hranice 5 milionů. Pro dosažení milníku 6 milionů NEV potřebovala pouhé tři měsíce.

 

BYD pokračuje v rychlém tempu ustanovování nových měřítek ve výrobě a prodeji elektrifikovaných vozidel v době, kdy výrobci elektromobilů v Evropě a USA hlásí problémy a pokles produkce.

 

Šestimiliontý NEV je vůz s názvem BAO 5 – hybridní SUV pod profesionální subznačkou Fangchengbao společnosti BYD. Jeho vyrobení bylo oslaveno na ceremoniálu, při němž radost z tohoto pozoruhodného úspěchu sdíleli zástupci zaměstnanců.

 

BYD používá různorodou sestavu matrice značek včetně Dynasty a Ocean, Fangchengbao, Denza a Yangwang. V říjnu BYD dosáhl měsíční prodejní rekord když překonal hranici 300 000 NEV.

 

Od roku 2010 BYD aktivně rozšiřuje svou globální přítomnost a v rámci NEV představuje autobusy a taxíky pro elektrifikaci veřejné dopravy. Tato vozidla od BYD jsou dnes v provozu ve více než 400 městech více než 70 zemí. V současné době společnost BYD vstoupila do 58 zemí s nabídkou osobních vozidel NEV a už překonala celkový prodej 200 000 těchto vozidel, přičemž zaujímá vedoucí postavení např. v Thajsku nebo Brazílii.