liberec má první veřejnou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Liberec má první veřejnou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily

Liberec má první veřejnou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily

28.03.2017 | Rybecký Vladimír | Trendy

První liberecká veřejná rychlodobíjecí stanice pro elektromobily začala sloužit obyvatelům a návštěvníkům města. Společně s jednou tzv. stanicí normálního dobíjení je k dispozici na označeném místě v areálu parkoviště Obchodního centra Nisa.
Obyvatelé a návštěvníci Liberce mohou ode dneška využívat služeb první veřejné rychlodobíjecí stanice pro elektromobily, která zvládne nabít 80 % kapacity baterie za 20-30 minut. Společně s další stanicí tzv. normálního dobíjení je v provozu na parkovišti OC Nisa – největšího obchodního centra v regionu. Obě zařízení umožňují dobíjení všech nejrozšířenějších typů a značek elektromobilů. Nabíjení elektromobilu ve stanici normálního dobíjení je náročnější na čas, který řidiči mohou vyplnit nákupy a zábavou.

Rychlodobíjecí stanice zvládne nabít 80 % kapacity baterie za 20-30 minut. Stanice je vybavena DC konektory s nabíjecími standardy CHAdeMO a CCS, které umožňují proces nabíjení s výkonem až do 50 kW. Nabíjení elektromobilu v druhé – klasické – dobíjecí stanici je náročnější na čas. Ten ale řidiči mohou vyplnit nákupy a zábavou v obchodním centru Nisa.
 
Projekt Elektromobilita ČEZ momentálně provozuje po celé ČR zhruba 70 veřejných dobíjecích stanic (z toho 26 rychlodobíjecích). V rámci severočeského regionu aktuálně funguje 14 veřejných dobíjecích stanic Elektromobility ČEZ, z toho 7 rychlodobíjecích.