modernizovaný citroën c3 | Aktuality | autoweek.cz

Modernizovaný Citroën C3

Modernizovaný Citroën C3

15.05.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V České republice se nový Citroën C3 nabízí se čtyřmi zážehovými a se pěti vznětovými motory včetně tří ve verzi e-HDi s technologií Stop&Start. Nechybí nabídka pilotované převodovky BMP a klasického automatu. 

Citroën C3, vytvořený na platformě PSA PF1, patří mezi nejkompaktnější vozy svého segmentu s délkou 394 cm, šířkou 171 cm a poloměrem otáčení 10,2 m. Přitom poskytuje hodně prostoru pro cestující a zavazadlový prostor o objemu 300 l. Zvýšená poloha sedadel umožňuje snadnější nastupování, poskytuje dobrý výhled z vozu a zajišťují dobré držení těla.

Modernizovaný Citroën C3 nabízí originální tvar se zaoblenou siluetou. Zachováno je to, co C3 dodává jedinečnou osobitost: čelní sklo Zénith, nabízející nejlepší výhled v segmentu. Díky postupnému zatmavení je přechod mezi ochranou proti slunci nad hlavami cestujících a obvyklou průzračností nutnou pro výhled dopředu velmi příjemný.

Změnila se ale příď vozu. Jsou zvýrazněny stylizované šípy vytvářející logo značky a do nárazníku byly zabudovány denní světlomety s LED diodami. Nové jsou i zadní světlomety s odrazovými světly předsunutými do spodní boční části.

V interiéru jsou použity kvalitní materiály a chromované ozdobné prvky. Přístrojová deska je z měkčeného plastu. Nový Citroën C3 má i nové čalounění ladící s lištami na přístrojové desce. Ta je bíle podsvícená, což působí moderně a usnadňuje čitelnost informací.

V nabídce je audio systém RD4/MP3, Connecting Box (hands free sada Bluetooth, zásuvky Jack/USB), navigační systém eMyWay, hifi System atd.

Mezi zážehovými vynikají nové motory PureTech, představující novou generaci tříválcových motorů o objemu 1,0 a 1,2 l s nízkou spotřebou. I motory VTi 68 a VTi 82 dosahují nízké spotřeby 4,3-4,5 l/km (emise 99-104 g CO2/km). Nabídku zážehových motorů završuje motor VTi 120 spojený s přímo řazenou nebo samočinnou převodovkou.

K dispozici je i pět vznětových motorů, z nichž tři využívají mikrohybridní technologii e-HDi se systémem Stop&Start (HDi 70, e-HDi 70, HDi 90, e-HDi 90, e-HDi 115).

Citroën C3 je možné zakoupit také v obchodní akci s názvem Cashback, který je spojen s financováním od PSA Finance a přináší výhodný zpětný bonus až do výše 80 000 Kč. Zákazníci mohou vybírat z pěti úrovní výbavy včetně dvou speciálních sérií Vitamin a Selection. Výbava Vitamin, zahrnující mj. klimatizaci, rádio s přehrávačem CD/MP3 a okrasné kryty kol 195/55 R16, je zvýhodněna na 252 400 Kč. Výbava Selection je ještě bohatší a je zvýhodněna na 267 400 Kč.

  • Modernizovaný Citroën C3
  • Modernizovaný Citroën C3
  • Modernizovaný Citroën C3
  • Modernizovaný Citroën C3
  • Modernizovaný Citroën C3