nová škoda octavia scout | Aktuality | autoweek.cz

Nová Škoda Octavia Scout

Nová Škoda Octavia Scout

12.02.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na autosalonu v Ženevě na začátku března 2014 Škoda představí novou generaci oblíbené crossoverové  verze Octavia Scout přinášející podstatné zvětšení zlepšení stoupavosti, rozjezdových vlastností a maximální přípustné hmotnosti přívěsu.

Škoda pokračuje ve své modelové ofenzívě. Na autosalonu v Ženevě kromě studie čtyřmístného kupé na bázi nové Octavie VisionC představí novou Octavii ve verzi Scout. Robustní vysoce praktické kombi s doplňky ve stylu crossoverů zaujme offroadovým vzhledem. K němu přidá systém pohonu všech kol s mezinápravovou spojkou Haldex 5. generace.

Maximální přípustná hmotnost přívěsu vzrostla o 25 % na rovné 2000 kg. Podstatně se také zlepšily rozjezdové vlastnosti a stoupavost vozidla. Díky zvětšení nájezdových úhlů zvládá Škoda Octavia Scout i náročnější terén. Současně nová Octavia Scout slibuje skvělé jízdní vlastnosti a vysokou všestrannost na silnicích i mimo ně.

Nová Škoda Octavia Scout vychází z modelu Octavia Combi 4x4 zaujme výrazným vzhledem, typickým pro verze Scout. Vpředu a vzadu má mohutné, černým plastem chráněné nárazníky se stříbrnými prvky ve stylu terénních vozů. V přídi je široký otvor přivádějící vzduch do motorového prostoru a ostře řezané mlhové světlomety. Prahy a lemy blatníků chrání černé plastové kryty, podobně jsou černými ochrannými lištami chráněny také boky dveří.

Světlá výška je oproti běžnému modelu Octavia zvětšena o 33 mm. Součástí sériové výbavy jsou atraktivní 17" kola z lehkých slitin.

V interiéru je kůží potažený multifunkční tříramenný volant a atraktivní prvky v designu Scout.

V nabídce jsou dva vznětové motory a jeden motor zážehový. Tyto agregáty jsou v porovnání s předchozí generací v průměru o 20 % úspornější. Škoda motory zatím neupřesnila. Pro Octavii Combi 4x4 nabízí turbodiesely 1,6 TDI/77 kW a 2,0 TDI/110 kW s přímo řazenou šestirychlostní převodovkou a přeplňovaný zážehový motor 1,8 TSI/132 kW v kombinaci s dvouspojkovou šestirychlostní převodovkou DSG.

  • Nová Škoda Octavia Scout
  • Nová Škoda Octavia Scout
  • Nová Škoda Octavia Scout
  • Nová Škoda Octavia Scout
  • Nová Škoda Octavia Scout