nové astry do moskvy | Aktuality | autoweek.cz

Nové Astry do Moskvy

Nové Astry do Moskvy

21.08.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Opel v Moskvě uvede hned čtyři světové premiéry. Poprvé se představí modernizovaný pětidveřový hatchback Astra a kombi Astra Sports Tourer, novou generací zážehových motorů a především jako úplnou novinku vůz Astra Sedan.

 

Na autosalonu MIMS v Moskvě (29. 8. až 9. 9.) Opel představí několik světových premiér. Hlavní hvězdou bude nová Astra Sedan, tedy verze předurčená pro ruské zákazníky, preferující čtyřdveřové karoserie se stupňovitou zádí. Kromě toho se poprvé veřejnosti představí i modernizovaný pětidveřový hatchback Astra a kombi Astra Sports Tourer.

Astra je zdaleka nejúspěšnějším modelem Opel v Rusku a s uvedením nového sedanu je předpoklad dalšího růstu. Novou čtyřdveřovou Astru Sedan, dlouhou 4658 mm charakterizuje především dlouhý rozvor 2685 mm a zavazadlový prostor 460 l, což je o 90 l více než u pětidveřového hatchbacku.

V ruské premiéře budou k vidění také kompaktní sportovní kupé Astra OPC s výkonem 206 kW (280 k) a malé SUV Mokka.

Vůbec poprvé se návštěvníci autosalonu v Moskvě seznámí i s novou generací zážehových motorů. Opel připravil zásadní modernizaci své nabídky pohonných jednotek, která zahrnuje tři nové řady motorů. První fázi představuje turbodmychadlem přeplňovaný zážehový čtyřválec SIDI (Spark Ignition Direct Injection) ECOTEC o zdvihovém objemu 1598 cm3 vybavený přímým vstřikováním paliva a systémem Start/Stop. Tento nový motor bude mít světovou výstavní premiéru na autosalonu v Moskvě. Nový motor vyniká především vysokým točivým momentem až 300 N.m. Nový motor se začne vyrábět koncem tohoto roku a Opel předpokládá, že Rusko bude pro tento motor jedním z největších trhů.