nový opel insignia sports tourer | Aktuality | autoweek.cz

Nový Opel Insignia Sports Tourer

Nový Opel Insignia Sports Tourer

13.04.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kombi Opel Insignia Sports Tourer nové generace je až o 200 kg lehčí a má o 130 l větší maximální objem zavazadlového prostoru oproti předchůdci. Především je ale mnohem praktičtější a využívá technická řešení běžná u prémiových vozů.
Stejně jako pro liftback Grand Sport i pro kombi Insignia Sports Tourer platí základní filosofie Opelu neusilovat o prémiové auto, ale nabízet auto s charakterem prémiového se špičkovou výbavou při příznivější ceně. Žádné jiné kombi ve střední třídě neposkytuje tolik nejmodernějších technologií jako nová Insignia Sports Tourer.  Problémem ovšem je, že Opel při kvalitě svých vozů s tímto přístupem nedokáže na jejich prodeji generovat dostatečný zisk.
 
Nová platforma i design
Úplně nová architektura nosné struktury Epsilon 2 (E2) má o 92 mm prodloužený rozvor na 2829 mm a o 11 mm zvětšený rozchod kol. Ačkoli s celkovou délkou 4986 mm je oproti předchůdci nepatrně delší, novinka působí výrazně atletičtějším a agilnějším dojmem. Stříbřité střešní ližiny (jsou standardní výbavou u všech verzí) vůz vizuálně prodlužují. Nízká karoserii (výška je jen 1500 mm) dodává vozu dynamický vzhled. Netradiční je velmi členitý tvar zádě, kombinující požadavek opticky snížit záď a současně vyjít vstříc požadavkům na efektivní aerodynamické řešení. Štíhlé lehce vystupující zadní skupinové světlomety s LED s grafikou v profilu dvojitého křídla.
 
Nová platforma Epsilon 2 umožňuje použití aktivního tlumení podvozku FlexRide stejně jako unikátního systému pohonu všech kol Twinster AWD Drive Module se systémem Torque Vectoring, vyvinutý ve spolupráci se společností GKN Driveline speciálně pro model Insignia.
 
Víc než jen větší objem
Kombi Sports Tourer má maximální objem zavazadlového prostoru až 1665 l - o 130 l víc než předchozí generace. U tohoto kombi ale není důležitý jen velký objem (v pětimístném uspořádání je 560 l), ale i jeho snadná využitelnost. V tomto ohledu je Insignia Sports Tourer nové generace skutečně příkladná. Tvar dveří zavazadlového prostoru zkracuje vzdálenost od nárazníku, takže se dá do zavazadelníku snadněji nakládat. Zvětšil se prostor mezi podběhy, takže se snáz nakládají rozměrné předměty. Rovněž délka zavazadlového prostoru vzrostla o 97 mm na 2005 mm při sklopených opěradlech zadních sedadel. Příplatkový komplet FlexOrganizer s bočními kolejničkami na podlaze, dělícími sítěmi a rozličnými prvky pomáhá upevnit náklad v zavazadlovém prostoru.
 
Pro maximální ulehčení manipulace se zavazadly jsou elektrické dveře zavazadlového prostoru ovládané senzorem, takže nepotřebují fyzický dotyk vozidla. Dveře zavazadlového prostoru se dají otevřít také tlačítkem na dveřích a dálkovým ovládáním na klíči. Inteligentní systém současně rozezná překážky a v kritické situaci pohyb dveří zastaví. Výška otevření dveří zavazadlového prostoru se navíc dá naprogramovat, například když auto stojí v garáži.
 
Interiér je orientovaný na řidiče, který sedí o 3 cm níž než dřív. Středová konzole, obklopující řidiče, vytváří dojem automobilu luxusní třídy. Prvotřídní zpracování s měkčenými prémiovými materiály přispívají k  pocitu útulnosti a elegance.
 
Nejmodernější asistenční systémy jako u prémiových vozů
Prvky jako Lane Keep Assist s automatickými korekcemi řízení, Adaptive Cruise Control s automatickým nouzovým brzděním, nový projekční (Head up) displej a kamerový systém se záběrem 360° zvyšují bezpečnost jízdy. Elektronické asistenční systémy využívají kameru i radar.
 
Z  adaptivních světlometů IntelliLux LED u modelu Astra konstruktéři Opelu vyvinuli novou generaci světlometů IntelliLux LED. Jsou rychlejší, přesnější a výkonnější, s dosahem dálkových světel až 400 m.
 
Tankování zjednodušuje uzávěr palivové nádrže bez šroubovacího víčka.
 
Přitažlivé i ceny
Motory jsou jako u liftbacku nejnovější generace a nechybí ani zcela nový 1,5 l Turbo, stejně jako nová osmirychlostní samočinná převodovka velmi kompaktní konstrukce.
 
Akční cenová nabídka začíná na 594 900 Kč za verzi 1,5 Turbo/104 kW (140 k) s výbavou Selection, resp. 664 900 Kč s turbodieselem 1,6 CDTi ecoTEC/81 kW (110 k). Verze s pohonem všech kol začínají u verze 2,0 CDTi/125 kW (170 k) s výbavou Edition na akční ceně 779 900 Kč.
 
 • Nový Opel Insignia Sports Tourer
 • Nový Opel Insignia Sports Tourer
 • Nový Opel Insignia Sports Tourer
 • Nový Opel Insignia Sports Tourer
 • Nový Opel Insignia Sports Tourer
 • Nový Opel Insignia Sports Tourer
 • Nový Opel Insignia Sports Tourer
 • Nový Opel Insignia Sports Tourer
 • Nový Opel Insignia Sports Tourer
 • Nový Opel Insignia Sports Tourer
 • Nový Opel Insignia Sports Tourer
 • Nový Opel Insignia Sports Tourer