tpca přijímá nové zaměstnance | Aktuality | autoweek.cz

TPCA přijímá nové zaměstnance

TPCA přijímá nové zaměstnance

23.11.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Kolínská automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën do šesti měsíců zaměstná ve výrobě 600 nových pracovníků. Je to další doklad blížícího se zahájení výroby nové generace vozů Citroen C1, Peugeot 108 a Toyota Aygo.

Do konce roku 2014 TPCA zvýší celkový počet zaměstnanců na 3500. Jedná se o jeden z největších náborů od zahájení výroby v roce 2005. Nábor pracovníků se týká různých dělnických pozic. Automobilka nabírá nové zaměstnance prostřednictvím personálních agentur.

Tímto krokem se připravuje na postupné zrychlení výrobní linky, které se plánuje na únor roku 2014. V průběhu letošního roku již automobilka nabrala téměř 600 lidí - převážně z Kolínska, čímž posiluje pozici největšího zaměstnavatele na Kolínsku.

Počet zaměstnanců přesahující hranici 3500 měla automobilka TPCA naposledy v roce 2006, kdy dosáhla plánované produkce. Největší počet vyrobených vozů byl dosažen v roce 2009, kdy v Evropě vrcholil zájem o kolínské vozy podpořený nejrůznějšími šrotovacími prémiemi podporujícími prodej vozidel produkujících minimum CO2. Od té doby ale výroba klesala v souladu s klesajícím zájmem o vozy z Kolína. Letos pravděpodobně objem výroby poklesne pod hranici 200 000 vozů. Trojice Citroen C1, Peugeot 107 a Toyota Aygo už je ve výrobě devátým rokem, takže navzdory dvěma modernizacím ztrácí dech v konkurenci nových vozů, především Volkswagenu up!, Škody Citigo a Seatu mii.

Nástupní mzda pracovníků je po dobu prvních tří měsíců nadprůměrná, činí 17 600 Kč. Od čtvrtého měsíce se mzda zvýší na 20 030 Kč hrubého měsíčně. Při dobrých výsledcích pracovníků a firmy získají agenturní zaměstnanci prémie včetně firemního bonusu.

Aktuálně jsou téměř všichni zaměstnanci z České republiky, jen část pochází ze Slovenska. Naprostá většina zaměstnanců je z regionu, zhruba polovina z nich přímo z Kolína. Druhým městem s největším počtem zaměstnanců TPCA je Kutná Hora. Třetí je Čáslav následovaná Pardubicemi a Přeloučí. Více než 70 % zaměstnanců TPCA pochází z menších měst a obcí do 30 km od továrny.

  • TPCA přijímá nové zaměstnance
  • TPCA přijímá nové zaměstnance
  • TPCA přijímá nové zaměstnance