vítězem ankety autobest 2019 jsou tři vozy | Aktuality | autoweek.cz

Vítězem ankety AutoBest 2019 jsou tři vozy

Vítězem ankety AutoBest 2019 jsou tři vozy

14.12.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Vítězi ankety AutoBest 2019 - Best Buy Car of Europe se staly vozy Citroën Berlingo, Opel Combo Life a Peugeot Rifter. Jaguar I-Pace získal ocenění EcoBest 2018, cenu CompanyBest 2018 získá Aston Martin Lagonda a SafetyBest 2018 náleží společnosti Hyundai.
Citroën Berlingo, Peugeot Rifter a Opel Combo Life získaly ocenění AutoBest 2019 - Best Buy Car of Europe (Nejlepší koupě v Evropě). Celkově trojice koncernu PSA získala 14 076 bodů, takže o pouhých 148 bodů předstihla novou generaci modelu Ford Focus. Dvanáctá generace Toyoty Corolla získala třetí místo s celkem 13.846 body, což je jen o 82 bodů méně než Focus. V celkovém pořadí následovaly Kia Ceed, Citroen C4 Cactus a druhá generace vozu Dacia Duster. Hlasování pproběhlo po prezentaci a testování finalistů na dráze v italském Vairanu.
 
„Je mi potěšením poblahopřát vedení tří značek skupiny PSA, které získaly ocenění AutoBest 2019! Bylo to v nesmírně těžké konkurenci s mnoha skvělými soupeři. Pokud jde o styly karoserií a pohonné jednotky, byla to rozhodně nejrozmanitější anketa AutoBest v její historii. Výběr poroty pro vozidlo typu „Ludospace“ je odvážným rozhodnutím, které znovu potvrzuje připravenost poroty odhalovat nové trendy a dává průměrnému spotřebiteli Evropy skutečného průvodce pro nákup vozů vhodných pro zítřek!“ říká předseda poroty Ilja Seliktar.
 
„Vítězství trojice vozů PSA je pro tuto novou platformu plně zasloužené. Platforma byla navržena z hlediska požadavků na automobil a je schopna zajistit různé charaktery, které odpovídají každé ze tří značek. Platforma, která přesvědčila dvě mezinárodní poroty z hlediska osobního automobilu i lehkého užitkového vozidla, bude nesporně jednou z nejlépe prodávaných v nadcházejících letech. Je to poprvé v naší historii, když máme vícenásobného vítěze. Jsem osobně rád, že porota AutoBest přikročila k tomuto typu karoserie jako skutečnému vyjádření té nejlepší koupě,“ uvedl zakladatel a předseda AutoBest Dan Vardie.
 
Po 18 letech prakticky beze změn byla legendární hlasovací matrice AutoBest pro tento ročník upravena tak, aby reagovala na vývoj motorismu v nejbližší budoucnosti, která přinese více technických řešení pro „zelené“ pohony, konektivitu a směřování k autonomní jízdě. Jedná se o první krok v novém přístupu, který porota představila v minulém roce. V příštích letech AutoBest přijde s dalšími inovacemi.
 
Ocenění CompanyBest 2018 přichází pro Aston Martin Lagonda. Cena je oceněním neuvěřitelné cesty britské společnosti pod vedením Andyho Palmera a jeho manažerského týmu. Příchod držitele ocenění ManBest, tedy člena pomyslné Síně slávy automobilového průmyslu, signalizoval nový start pro sto let starou značku. Plán, který byl představen před pouhými několika lety, již dokázal proměnit společnost v ziskovou a přidávají se skvělé nové modely, které jsou na trzích velmi dobře přijímány. Navíc se Aston Martin pod novým vedením vydal novou cestou jako luxusní značka přesahující rámec výrobce automobilů.
 
Členové poroty odhlasovali výstrahu obsazení zadních sedadel společnosti Hyundai získání pro ocenění SafetyBest 2018. Tento průkopnický systém detekuje pohyby na zadních sedadlech a zabraňuje rodičům zanechat dítě na zadním sedadle v horkém voze. Tato funkce je velmi užitečná při ochraně života dětí v horkých krajích, kde se v nedávné době vyskytlo několik případů úmrtí dětí kvůli přehřátí. Porota ocenila Hyundai jako příklad, který by měly následovat další značky, které by měly tento druh systémů instalovat v budoucích modelech, zejména v těch zaměřených na rodinu.
 
Za vynikající příspěvek ke spojení řidiče a umělé inteligence v automobilu porota uděluje ocenění SmartBest 2018 Inteligentnímu osobnímu asistentu (Intelligent Personal Assistant) BMW. Touto prestižní cenou porota ocenila schopnost systému BMW IPA hladce poskytnout množství informací, ale i přirozené reakce na potřeby řidičů a především spolupráci s dalšími existujícími virtuálními asistenty, které majitel vozu používá v jiných zařízeních. Spolupráce více virtuálních asistentů je tím, co BMW Intelligent Personal Assistant činí tak významným přínosem.
 
Jaguar I-Pace je vítězem ceny EcoBest 2018. První elektricky poháněný Jaguar je také prvním prémiovým elektricky poháněným SUV od evropského výrobce. Jedná se o jeden z nejmodernějších a technicky vyspělejších vozů, které byly v letošním roce představeny a je vynikající ukázkou technických možností společnosti Jaguar Land Rover. Odvážný projekt od společnosti, která je značně menší než Audi, BMW a Mercedes-Benz, které všechny mají v plánu konkurenční modely pro I-Pace. Jedná se o model, který mění situaci na trhu v rychle se rozvíjejícím segmentu ekologických vozidel. Je proto dokonalou ukázkou pojetí ocenění EcoBest.
 
Ceny ManBest, TechnoBest, DesignBest a SportBest již byly vyhlášeny po pařížském autosalonu Mondial de l'Automobile.
 
18. ročník galavečera AutoBest Awards Festivity se uskuteční 7. února 2019 v Bruselu v Belgii.
 
  • Vítězem ankety AutoBest 2019 jsou tři vozy
  • Vítězem ankety AutoBest 2019 jsou tři vozy
  • Vítězem ankety AutoBest 2019 jsou tři vozy
  • Vítězem ankety AutoBest 2019 jsou tři vozy
  • Vítězem ankety AutoBest 2019 jsou tři vozy
  • Vítězem ankety AutoBest 2019 jsou tři vozy
  • Vítězem ankety AutoBest 2019 jsou tři vozy
  • Vítězem ankety AutoBest 2019 jsou tři vozy