první skica volkswagenu t-cross | Aktuality | autoweek.cz

První skica Volkswagenu T-Cross

První skica Volkswagenu T-Cross

04.07.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen po uvedení velkého luxusního modelu Touareg rozšíří řady svých SUV na opačném konci modelové nabídky. Nový malý T-Cross se zařadí ještě pod nedávno představený model T-Rock.

Volkswagen T-Cross od podzimu rozšíří nabídku svých SUV o pátou modelovou řadu. T-Cross se připojí k modelům T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace a Touareg jako nejmenší z nich - s délkou 4107 mm v porovnání s dosud nejmenším modelem T-Roc, který je dlouhý 4178 mm.
 
Volkswagen pro T-Cross slibuje inovativní uspořádání prostoru pro cestující s vynikající flexibilitou díky podélně posuvným zadním sedadlům, což umožní podle potřeby zvětšit prostor pro cestující nebo pro zavazadla.
 
Díky využití modulární platformy MQB A0 (jako např. Volkswagen Polo) T-Cross dostane i asistenční systémy dosud dostupných jen ve vyšších segmentech, například systém sledování provozu před vozidlem se systémem samočinného brzdění Front Assist nebo výstrahu při vybočení z jízdního pruhu Lane Assist v základní výbavě. T-Cross by proto měl patřič ke špičce i po stránce bezpečnosti.
 
T-Cross vychází z konceptu představeného v roce 2016 na Ženevském autosalonu - T-Cross Breeze ale byl dvoudveřový kabriolet.
 
Volkswagen T-Cross je blízký příbuzný Seatu Arona. Z toho se dá usuzovat, že bude poháněn zážehovým tříválcem 1,0 TSI/71 kW (95 k) nebo 85 kW (115 k) nebo čtyřválcem 1,5 TSI evo/110 kW (150 k). Podle předběžných informací by neměl být v nabídce turbodiesel, ale je pravděpodobné, že se časem objeví i verze s motorem na CNG 1,0 TGI/66 kW (90 k).
 
Světová premiéra nového modelu T-Crossu se uskuteční na podzim, ovšem nikoliv na autosalonu v Paříži, protože toho se značka Volkswagen nezúčastní.