nový seat leon plný asistentů | Nové modely | autoweek.cz

Nový Seat Leon plný asistentů

Nový Seat Leon plný asistentů

15.04.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Čtvrtá generace kompaktního Seat Leon je připravena ke startu. První vozy již sjely z montážní linky, jenže ta se posléze kvůli koronaviru zastavila.
Kromě návrhu moderního designu se vývoj nové generace modelu Leon zaměřil na bezpečnost. To v tomto případě neznamená jen nové generace známých asistenčních systémů, jako jsou elektronická kontrola stability ESC s protiblokovacím systémem brzd ABS a řízením trakce ASR, ale také řadu dalších elektronických pomůcek, které zajišťují bezpečnost cestujících, ale také v pravém slova smyslu dávají pozor na okolí vozidla. Nebezpečným situacím by v první řadě měly předcházet.
 
Asistenční systémy, mezi něž patří dynamická regulace podvozku DCC (Dynamic Chassis Control), pasivní asistent pro jízdu v jízdním pruhu a předvídavý adaptivní tempomat, již směřují do budoucnosti, v níž se budou používat funkce automatizované jízdy.
 
Díky chytrému tempomatu, asistentu pro jízdu v jízdním pruhu (Lane Assist Plus) nebo systému automatického brzdění jde o téměř druhý stupeň autonomní jízdy. Tento systém dokáže nezávisle udržovat vůz v jízdním pruhu a rychlost zejména na dálnici a dobře značených venkovských silnicích s udržováním odstupu od vozidla vpředu. Ve spojení s převodovkou DSG není nutné měnit rychlostní stupně a řidič může uvolněně překonávat dopravní zácpy a provoz s neustálými rozjezdy a brzděním.  
 
Modernizovaný systém automatického brzdění zahrnuje nové funkce, například asistent pro odbočování, který zabrání kolizi s protijedoucím vozidlem při odbočování na křižovatce.
 
Leon je prvním kompletně propojeným vozidlem značky Seat. Díky integrované kartě eSIM může centrální 10“ displej informačního a zábavního systému zobrazovat dopravní zpravodajství v reálném čase. Jeho ovládání je možné hlasem hovorovým jazykem nebo gesty.
 
K nejvyšší úrovni bezpečnosti přispívá technologie Full Link pro připojení chytrého telefonu, který se může během jízdy bezkabelově nabíjet. Připojení telefonu je buď bez kabelu prostřednictvím Bluetooth nebo WLAN s Apple CarPlay nebo kabelem a systémem Android Auto.
 
Hlavní fakta o novém modelu Seat Leon
5 druhů pohonných jednotek: zážehové na benzin (TSI) a CNG (TGI), vznětové (TDI), mild hybridní (eTSI) nebo plug-in hybridní s možností vnějšího nabíjení (eHybrid) s výkony až do 150 kW (204 k)
2 typy převodovek: přímo řazené a dvouspojkové DSG
2 karosářské verze: pětidveřový hatchback a kombi Sportstourer
 
 
  • Nový Seat Leon plný asistentů
  • Nový Seat Leon plný asistentů
  • Nový Seat Leon plný asistentů
  • Nový Seat Leon plný asistentů
  • Nový Seat Leon plný asistentů