ford představil novou fiestu van | Doprava | autoweek.cz

Ford představil novou Fiestu Van

Ford představil novou Fiestu Van

27.04.2018 | Rybecký Vladimír | Doprava

Ford posiluje svoji úspěšnou řadu užitkových modelů o novou Fiestu Van. Nová Fiesta Van je kompaktní a hospodárný užitkový vůz s vyspělými asistenčními a bezpečnostními systémy.

Ford na veletrhu užitkových automobilů v britském Birminghamu představil novou Fiestu Van, která by měla dále upevnit vedoucí postavení značky Ford na evropském trhu užitkových vozů. Již tři roky v řadě je Ford nejprodávanější značkou užitkových vozů v Evropě. Prvenství si zatím drží i v roce 2018. Od začátku roku do konce března prodal 93 200 užitkových automobilů, což je pro značku nejlepší výsledek za první čtvrtletí od roku 1993.
 
S modelem Fiesta Van se Ford opět vrací do třídy městských rozvážkových automobilů založených na osobních modelech segmentu B. Fiesta Van se v nabídce zařadí po bok nejnovější generace modelů Ford Transit, k nimž patří také nový Transit Custom, Transit Connect a Transit Courier.
 
Nový Ford Fiesta Van konstrukčně vychází z nejnovější generace osobní Fiesty. Je to kompaktní a hospodárný rozvážkový vůz pro firmy všech velikostí. Nabídku motorů tvoří zážehové tříválce 1,1 l/63 kW (85 k), 1,0 EcoBoost/92 kW (125 k) a vznětový 1,5 TDCi ve variantách 63 a 88 kW (85 a 120 k).
 
Ve třídveřové karoserii je nákladový prostor o objemu 1,0 m3. Délka ložné plochy činí bezmála 1,3 m a užitečné zatížení je 500 kg. Kabinu dělí od nákladového prostoru celoplošná přepážka s kompozitovou konstrukcí. Na podlaze pokryté odolnou pryžovou krytinou se nacházejí čtyři oka pro upevnění nákladu. Ve výbavě na přání je i nejnovější komunikační a zábavní systém Ford SYNC 3.
 
První vozy budou dodány na podzim. V České republice se zatím s prodejem tohoto modelu nepočítá.