přichází kia optima sportswagon plug-in hybrid | Trendy | autoweek.cz

Přichází Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid

Přichází Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid

29.06.2017 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Nový Plug-in Hybrid již lze objednat v autorizované dealerské síti Kia. Vylepšená vysokokapacitní baterie 11,26 kWh umožňuje dojezd na elektřinu až 62 km. K dispozici je v nejvyšší výbavě Premium za 1 199 980 Kč vč. DPH
Společnost Kia Motors Czech uvádí na český trh nový model Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid, který doplňuje modelovou řadu zatím tvořenou vozy Optima Sportswagon, Optima GT  a Optima Plug-in Hybrid ve verzi sedan.
 
Nová Optima Sportswagon Plug-in Hybrid v sobě spojuje to nejlepší z dříve uvedených modelů, tedy prostornost karoserie kombi  a úspornost vylepšeného hybridního hnacího ústrojí s dojezdem na elektřinu 62 km a celkovým dojezdem 1120 km (v kombinovaném cyklu NEDC).

Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid nabídne oproti Plug-in hybridní verzi sedanu o 133 l větší zavazadlový prostor - 440 l (po sklopení zadních sedadel až 1574 l). Současně má o 8 km delší dojezd v elektrickém režimu, což je umožněno 15% nárůstem kapacity lithium-iontové polymerové baterie, která nově činí 11,26 kWh.
 
Zážehový čtyřválec Kia 2,0 GDI o výkonu 115 kW (156 k) a točivém momentu 189 N.m spolupracuje s elektromotorem tak, že celkový systémový výkon je 150 kW (205 k) a celkový točivý moment činí 375 N.m. Vůz tak dosahuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 9,7 s a maximální rychlosti 192 km/h. Díky kombinaci úsporného zážehového motoru a elektromotoru má v kombinovaném cyklu NEDC spotřebu 1,4 l/100 km a 12,3 kWh/100 km.
 
Nový přístrojový štít před řidičem zobrazuje klíčové informace o hnacím ústrojí – např. stav nabití baterie nebo podrobnosti o jízdním stylu a spotřebě. Systém palubního infotainmentu s 8“ dotykovým displejem podporuje služby Kia Connected Services, jejichž součástí je také navigace s nepřetržitými dopravními aktualizacemi. Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid nabídne také podporu systémů technologií Android Auto a Apple CarPlay pro komunikaci s chytrými telefony.
 
Na českém trhu je Optima Sportswagon Plug-in Hybrid k dispozici jen v nejvyšší úrovni výbavy Premium za cenu 1 199 980 Kč vč. DPH. Výbava Premium nabízí například 17" kola z lehkých slitin, full LED světlomety s funkcí Dual bending, 8“ integrovanou GPS navigaci s 270° monitorovacím systémem AVM, prémiovou soustavu 10 reproduktorů Harman Kardon o výkonu 590 W či kožená vyhřívaná přední i zadní sedadla a ventilovaná a elektricky nastavitelná přední sedadla. V nabídce nechybí ani nejmodernější technologie na podporu řízení ADAS v podobě vyspělých systémů DRiVE WISE, jako například stabilizační systém VSM (Vehicle Stability Management), pokročilý inteligentní tempomat (ASCC), systém pro udržování vozidla v jízdním pruhu (LKAS), systémy sledování mrtvého úhlu (BSD a LCA) nebo nezávislý systém nouzového brzdění (AEB) či inteligentní parkovací asistent pro příčné i kolmé parkování (SPAS).
 
Model Kia Optima Sportswagon Plug-in Hybrid se prodává se sedmiletou zárukou Kia (s omezením na 150 000 km po prvních třech letech), která se vztahuje také na bateriový modul.