name | autoweek.cz

Dacia Spring bude výkonnější

Dacia Spring bude výkonnější

14.01.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Nejlevnější elektromobil na trhu Dacia Spring, vítěz ankety AutoBest Best Buy Car of Europe 2022, rozšiřuje nabídku o výkonnější verzi Electric 65. K tomu se přidává vrcholná výbava Extreme. S vyšším výkonem a lepší výbavou Spring zůstává zdaleka nejlevnějším elektromobilem na evropských trzích.

Dacia si k představení výkonnější verze Electric 65 svého elektrického městského minivozu Spring vybrala autosalon v Bruselu. Trakční elektromotor o výkonu 48 kW (65 k) umožní zvýšit pohodlí i bezpečnost jízdy na hlavních silnicích, protože verze s výkonem 33 kW (45 k) se ukazuje jako problematická při zrychlení  během jízdy mimo městský provoz. Dacia nový elektromotor doplnila o redukční převodovku. Díky tomu Spring přináší lepší zrychlení při minimálním zkrácení dojezdu jen o 10 km. Dojezd Dacie Spring 65 je 220 km ve smíšeném cyklu WLTP a 305 km v městském cyklu WLTP. Maximální rychlost přitom zůstala omezena na 125 km/h.

 

Spring ve výbavě Extreme s mnoha novými designovými doplňky v exteriéru i interiéru nahrazuje nejvyšší výbavu Expression, kterou volilo 80 % soukromých zákazníků. Objednávky na model Spring Extreme s motorizací Electric 65 budou v České republice otevřeny 16. ledna. První dodávky jsou naplánovány na léto.

 

Nabídku modelu Spring v těchto dnech rozšiřuje dlouho očekávaná užitková verze Spring Cargo. Ta se bude dodávat s původní pohonnou jednotkou Electric 45/33 kW.

 

Za necelé dva roky se Spring stal jedním z nejúspěšnějších elektromobilů na evropském trhu, přičemž od uvedení v roce 2021 bylo přijato více než 100 000 objednávek. Dodávky jsou ovšem stále limitovány kapacitou výroby. Spring je nejprodávanějším elekromobilem ve Francii. Spring je předurčen pro městské potřeby většinových zákazníků, kteří denně ujedou v průměru 31 km průměrnou rychlostí 26 km/h. V 75 % případů se Spring nabíjí doma za 3,5 hodiny.