name | autoweek.cz

E.GO představí dva nové modely

E.GO představí dva nové modely

12.10.2022 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Německý výrobce elektrických vozidel Next.e.GO Mobile SE na autosalonu v Paříži představí svá vozidla e.wave X a městskou dodávku e.Xpress.

Pařížský autosalon Mondial de l'Auto byl jedním z nejdůležitějších pro automobilový průmysl před koronavirovou pandemií. Autosalon, který proběhne od 17. do 23. října, letos bojuje o svůj starý význam s mottem „Revolution is on“. Netradiční elektromobily, jako od e.GO, jsou proto pro tuto akci to pravé.

 

Hlavním principem firmy Next.e.GO Mobile SE je vyrábět jednoduchá a praktická vozidla pro každého. Kombinace 3D hliníkového rámu v kombinaci s karoserií z polymerů vytváří rovnováhu mezi hmotností, životností a odolností proti korozi. Flexibilní a vyměnitelný akumulátor dodává řidiči klid pro jízdu ve městě. S vlastní aplikací e.GO Connect mají uživatelé digitální nástroj, který jejich e.GO promění v chytrý telefon na čtyřech kolech.

 

„Těšíme se, že na autosalonu v Paříži představíme naši vizi budoucnosti městské elektrické mobility pro jednotlivce i firmy. Naše vozidla e.wave X a e.Xpress byla vyvinuta s ohledem na udržitelnost a nákladovou efektivitu. Měly by vytvořit dokonalou symbiózu mezi inovací a praktičností,“ říká , předseda představenstva Next.e.GO Mobile SE Ali Vezvaei.

 

Minivůz ve stylu crossoveru e-Wave X byl navržen speciálně pro městské prostředí. S optimálními rozměry pro čtyři sedadla, inteligentním a flexibilním řešením akumulátoru, širokým digitálním displejem a polymerovým zevnějškem vyhovuje potřebám zejména obyvatel měst. E.wave X chce být víc, než jen dopravní prostředek, ale ztělesňovat skutečný životní styl.

 

Užitkový e-Xpress, který bude poprvé odhalen na pařížském autosalonu, byl rovněž vyvinut pro městské prostředí jako bezemisní dodávkové vozidlo pro „poslední míli“ pro městské doručovací služby.