name | autoweek.cz

Enyaq RS iV do prodeje

Enyaq RS iV do prodeje

23.01.2023 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Škoda v ČR zahájila prodej SUV Enyaq RS iV, které doplnilo již dříve uvedené Coupé RS iV. Jde o nejvýkonnější vůz značky v historii se systémovým výkonem 220 kW, pohonem všech kol a dojezdem přes 500 km.

První sériový model značky na bázi modulární platformy pro elektromobily MEB Enyaq iV dostal vrcholnou verzi RS iV. Prodejci už zahájili příjem objednávek. První vozy se k majitelům dostanou v průběhu druhého čtvrtletí.

 

Enyaq RS iV disponuje největším výkonem systému 220 kW (300 k) a maximálním točivým momentem 460 N.m. Díky druhému elektromotoru, který je umístěn na přední nápravě, má stálý pohon všech kol. Sportovní podvozek je vybaven progresivním řízením. Enyaq RS iV rychlení z 0 na 100 km/h zvládá za 6,5 s, maximální rychlost je 180 km/h, tedy o 20 km/h víc než u všech ostatních variant.

 

Uvedením modelu Enyaq RS iV Škoda zpřehlední strukturu nabídky. Nejprve si zákazník zvolí jeden ze dvou designů interiéru – RS Lounge nebo RS Suite, které jsou exkluzivně nabízeny pro tuto variantu. Následně může vybírat z řady sad prvků výbavy.

 

Za základní cenu 1 644 900 Kč vč. DPH dostanou nároční zákazníci vůz s přídí ozdobenou maskou Crystal Face, kde 131 LED diod osvětluje vertikální lamely a horizontální linku. Vysoký standard základní výbavy potvrzuje vyhřívané čelní sklo, navigace či balíček Asistovaná jízda 2.5.

 

Majitelé Enyaqu RS iV mohou využívat výhody ekosystému Škoda iV a prostřednictvím karty Powerpass dobíjet na více než 400 000 místech po celé Evropě. Na vybraných nabíječkách je možné dobít vůz i bez karty díky funkci Plug & Charge, která Enyaq iV RS sama identifikuje.

 

Škoda Auto chce do roku 2026 uvést tři nové čistě elektricky poháněné modely - vedle sedmimístného rodinného vozu na bázi konceptu Vision 7S ještě kompaktní SUV a malý městský elektromobil. Do roku 2030 chce dosáhnout podíl čistě elektrických modelů v Evropě přes 70 %.