name | autoweek.cz

Evropská premiéra vozu Kia EV5

Evropská premiéra vozu Kia EV5

17.04.2024 | Vladimír Rybecký | Nové modely

Vloni Kia představila plně elektrický crossover EV5 jako studii v Soulu. Nyní se poprvé objevil v Evropě - při Car Design Eventu v Driver & Business Clubu v Mnichově.

Crossover Kia EV5 je dlouhý 462 cm, tedy podobně jako sportovní EV6, ale se 172 cm je podstatně vyšší. Štíhlé světlomety jsou podobné jako u velkého EV9, přičemž zadní části dominuje tenký světelný pás.

 

Budoucí šéf designu značky Tam Won-Kyu Kang v Mnichově vysvětlil hranaté, futuristické tvary pětidveřového vozu. Oproti ostatním SUV klade EV5 důraz na vertikální linie, takže svým vzhledem dobře doplňuje EV9 a vytváří si dostatečný odstup od EV6.

 

Pod karoserií je dále vyvinutá elektrická architektura. K dispozici budou dvě velikosti akumulátorů - varianta s pohonem předních kol a výkonem 160 kW (218 k) nebo s přídavným motorem vzadu pro pohon všech kol s celkovým výkonem 230 kW (313 k).

 

Interiér je plný zajímavých prvků, mezi něž patří výsuvný stolek u sedadla spolujezdce, chlazená či vyhřívaná přihrádka pro cestující vzadu, ale především sedadlo spolujezdce, které je rozšířeno do středu vozidla a vytváří téměř pohovku. Přístrojová deska má neobvykle futuristický nádech s dotykovými plochami a čtyřramenným volantem.

 

Kia EV5 by mohla přijít na evropské trhy v roce 2024.